MM-i poolfinalist langes Aafrika meistrivõistlustel halva üllatuse osaliseks | Jalgpall

2236713h6355t24

Tere tulemast, jalgpallisõbrad! MM-i poolfinalist meeskond koges Aafrika meistrivõistlustel ootamatut tagasilööki. Selles põnevas ja pingelises matšis oli kõik võimalik, kuid lõpuks langesid nad üllatuslikult välja. See on vaid üks näide sellest, kuidas spordisündmused võivad olla ettearvamatud ja kuidas enamus ootusi võivad puruneda. Tulge ja saage osa sellest põnevaist uudist!

Eelmistel jalgpalli maailmameistrivõistlustel poolfinaali jõudnud Maroko langes Aafrika Rahvuste karikaturniiril kaheksandikfinaalis konkurentsist.

Maroko oli kohtumises Lõuna-Aafrika Vabariigi vastu soosikurollis ja sahistas esimesena väravavõrku, kui 33. minutil lõi postipõrkest värava Müncheni Bayernis leiba teeniv Noussair Mazraoui. Marokolaste kahjuks tühistati tabamus suluseisu tõttu.

Seis püsis väravateta 57. minutini, mil LAV-i viis juhtima tipuründaja Evidence Makgopa. Maroko hakkas seejärel vastastele aina rohkem survet avaldama ning teenis 85. minutil vastase käega mängu tõttu penalti. Penaltipunkti taha astunud Achraf Hakimi lõi aga palli latipõrkest üle otsejoone.

Teisel lisaminutil süvenes marokolaste kriis veelgi, sest Sofyan Amrabatile näidati teist korda kollast kaarti. Paar minutit hiljem vormistas kohtumise lõppskoori Teboho Mokoena täpne karistuslöök ning LAV võitis kohtumise 2:0. LAV kohtub veerandfinaalis Roheneemesaartega.

Lisaks LAV-ile tagas teisipäeval endale koha veerandfinaalis Mali, alistades 2:1 Burkina Faso. Mali läks juba 3. minutil Edmond Tapsoba omaväravast juhtima ning teise poolaja alguses kindlustas eduseisu Lassine Sinayoko. Mali läheb järgmisena vastamisi võõrustajariigi Elevandiluurannikuga.

Ülejäänud veerandfinaalides kohtuvad omavahel Nigeeria – Angola ja Kongo DV – Guinea.

Kuigi Eesti jalgpallikoondise MM-i poolfinalist langes Aafrika meistrivõistlustel halva üllatuse osaliseks, on oluline mitte lasta sellel juhtumil enda usku jalgpalli kaotada. Kuigi kaotus võib olla pettumus, tuleb meeskonnal edasi liikuda ja keskenduda tulevikule. Oluline on õppida vigadest ja jätkata treeningutega, et tõusta taas tipptasemele. Eesti rahvas on alati toetanud oma jalgpallimeeskonda ning peab jääma positiivseks, et tulevastel võistlustel jälle võidurõõmu kogeda.

Loe rohkem:  Sinjavski ja Slovacko alistasid Montenegro kõrgliiga liidri | Jalgpall