Miljardär jätkab võitlust Harvardit juhtiva uusvasakpoolse poliitika vastu | Välismaa

2202565h52f2t24

Tere tulemast Eestisse! Maailmas tuntud miljardär jätkab võitlust Harvardi juhtiva uusvasakpoolse poliitika vastu ning see tekitab palju kõneainet. Tema pühendumine konservatiivsetele põhimõtetele ja vastuseis progressiivsetele ideedele on muutnud ta rahvusvaheliselt tunnustatuks ning pälvinud nii austust kui ka kriitikat. Sellest ajendatuna on tema tegevus välismaal ka palju tähelepanu äratanud. Sellest saab olema kindlasti põnev aruteluteema ning meil on hea meel, et saame seda ka Eestis arutada.

USA eliitülikoolides vohab antisemitism ning miljardär Bill Ackman muretseb oma koduülikooli maine pärast. Ackman leiab, et Harvard vajab struktuurseid muutusi ning praegu ülikoolis domineeriv uusvasakpoolne poliitika teenib vaid väikese rühma huve.

Hiljuti astus avalikkuse surve tõttu ametist tagasi Harvardi ülikooli skandaalne rektor Claudine Gay. Ackman ütles, et Gay tagasiastumine oli suur samm edasi, kuid ees seisab palju tööd. Nüüd võttis ta ette DEI ( mitmekesisus, võrdsus ja kaasatus) programmid, vahendas The Times. 

Vaatlejad leiavad, et sellised programmid ei lahenda diskrimineerimisega seotud probleeme. Ackman kirjutas sotsiaalmeedias, et tegemist on kitsa huvigrupi huvidest lähtuva poliitikaga. 

Ackmani sõnul on DEI oma olemuselt rassistlik ning selle toetajad kasutavad seda programmi isikuvabaduste piiramiseks. 

“DEI alusel pannakse paika, kus inimene asub niinimetatud rõhumise püramiidis. Kus valgeid, juute ja aasialasi peetakse rõhujateks ning värvilisi inimesi, LGBTQ inimesi peetakse rõhututeks,” teatas Ackman. 

“DEI on rassistlik, sest vastupidine rassism on rassism, isegi kui see on suunatud valgete inimeste vastu,” lisas Ackman. 

Ackmani sõnul ulatuvad DEI-ga seotud probleemid Harvardist kaugemale ja mõjutavad kogu USA ühiskonda. 

Tema sõnul on riigis viimaste aastate jooksul inimeste pahameel kasvanud ning DEI lõhestab rahvast veelgi. 

Ackmani kampaania saab ka kriitikat. Üks  Yale’i ülikooli õppejõud leidis, et Ackman tegeleb kiusamisega ning saab seda endale lubada, kuna on miljardär. Gayle on avaldanud toetust ka sajad õppejõud.

Loe rohkem:  Trump ja Biden saavutasid ulatusliku võidu superteisipäeva eelvalimistel | Välismaa

Mõned vaatlejad leiavad, et alanud on kultuurisõdade uus etapp. 

USA ülikoolid olid juba varem kultuurisõdade lahinguväljaks. 7. oktoobril alustas aga terroriorganisatsioon Hamas rünnakut Iisraeli vastu. Ülikoolides hakkas siis vohama antisemitism, juudisoost ei tunne end enam Harvardis turvaliselt. 

Harvard lõi Palestiina-meelsete protestide tõttu spetsiaalse komisjoni, mis hakkas antisemitismi ja selle levikut uurima. Hiljem käis Gay veel kongressis aru andmas ning ei suutnud seal vastata, kas üleskutsed juutide genotsiidiks rikuvad ülikoolide kodukorda. Pärast seda lahkus Harvardi komisjonist rabi David Wolpe, kes ütles, et Harvard muutus Gay juhtimisel Iisraeli-vastaseks.

Kokkuvõttes jätkab miljardär võitlust Harvardi juhtiva uusvasakpoolse poliitika vastu, olles veendunud selle kahjulikkuses. Kuigi tema seisukohad võivad osadele tunduda kriitilised või isegi vastuolulised, on oluline arutada erinevaid vaatenurki ning jätkata poliitilist arutelu. Eesti kontekstis võib see teema kutsuda esile arutelu ka siinsetes poliitilistes ringkondades ning innustada inimesi rohkem kaasa rääkima ja oma seisukohti väljendama. Sellega seoses on oluline jälgida ka välispoliitilist arengut ning hoida end kursis erinevate poliitiliste seisukohtade ja arvamustega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga