Michigan teenis pika ootuse järel taas ülikoolide meistritiitli | Ameerika jalgpall

2207647h513bt24

Tere tulemast! Michigani teismeline on pärast pikka ootust taas võitnud ülikoolide meistritiitli Ameerika jalgpallis! See saavutus on toonud rõõmu kogu riigile ning tõestab, et noored sportlased on valmis võtma väljakutseid ja saavutama suuri asju. Michigani meeskonna võit on tugevaks tõestuseks nende pühendumusest, tööeetikast ja meeskonnatööst. See saavutus inspireerib kindlasti noori jalgpallimängijaid üle kogu riigi ja annab lootust tulevikuks. Aitame neil võidulainele kaasa kulgeda ning jälgida nende karjääri järgnevaid samme.

Michigani osariigiülikool tuli ööl vastu teisipäeva 12. korda Ameerika jalgpallis ülikooliliiga NCAA meistriks, kui alistas finaalmängus Washingtoni 34:13 (17:10).

Põhihooaja täiseduga läbinud Michigan kohtus NCAA play-off’i poolfinaalis pikalt liigat valitsenud Alabama ülikooliga ning teenis lisaajal 27:20 võidu. Washington Huskies võitis samuti enne finaali kõik enda mängud, alistades poolfinaalis Texase ülikooli 37:31.

Suures finaalmängus sai esimesena tabloole Michigan, kui jooksja Donovan Edwards esimesel rünnakul 41-jardise jooksuga touchdown’i skooris. Washington vastas pika rünnakuga, kuid piirdus väravalöögiga ning Edwards skooris ka järgmisel rünnakul, viies palli 46 jardi pikkuse jooksuga taas lõpualasse. Michigan lisas teisel veerandil ühe väravalöögi, kuid Washington jõudis enne vaheaega enda esimese touchdown’ini ja poolajaks oli Michigani eduseis 17:10.

Kolmandal veerandil teenisid mõlemad meeskonnad ühe väravalöögi, kuid Michigan näitas otsustaval veerandil klassi. Jooksja Blake Corum skooris 12-jardise jooksu ning Washingtoni järgmisel rünnakul tegi Michigani söödukaitsja Mike Sainristil vaheltlõike ja viis palli vastase kaheksa jardi joonele. Corum jooksis taas palliga lõpualasse ja Michigan teenis 34:13 võidu.

Michigani mängujuht J.J. McCarthy jäi tagasihoidlikuks, kuid Michigan jooksis 303 jardi – Corum 134 ning Edwards 104. Wolverinesi kaitse tegi Washingtoni mängujuhi Michael Penixi elu väga raskeks ning viskaja lõpetas ühe touchdown’i ja kahe vaheltlõikega.

Loe rohkem:  Patriotsi dünastiat juhtinud peatreener lahkub ametist | Ameerika jalgpall

NCAA ajaloo võidukaima meeskonna Michigani jaoks oli see Ameerika jalgpallis 12. meistritiitel, ülikool võidutses viimati 1997. aastal. Meeskond võitis sel aastal kuus mängu ilma peatreener Jim Harbaugh’ta, kes sattus hooaja keskel petmisskandaali.

Tõenäoliselt lahkub Harbaugh järgmina aasta peatreeneri kohalt, sest tema teeneid soovivad mitmed NFL-i meeskonnad. Tema vend John on NFL-is Baltimore Ravensi peatreener, vennad kohtusid 2012. aastal ka Super Bowlis, kus John peale jäi. Ravens teenis sel hooajal AFC konverentsi esikoha, play-off mängud algavad pühapäeval.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Michigani teismeline võitis pärast pikaajalist ootust taas ülikoolide meistritiitli Ameerika jalgpallis. See saavutus on suurepärane näide pühendumusest, töökusest ja meeskonnatööst. Kogu riik tunneb uhkust selle saavutuse üle ning see tõstab jalgpalli mainet ja populaarsust veelgi. Loodame, et see võit inspireerib noori jalgpallureid üle kogu riigi järgima oma unistusi ja püüdlema oma eesmärkide poole. Ohtralt õnnesoove ja õnne tulevikus!