Tere tulemast Eestisse! Viimase paari aasta jooksul on meie riik olnud tunnistajaks paljudele olulistele sündmustele ja üheks neist on ka Metropoliit Eugeni väljasaatmise otsus. See otsus on tekitanud palju vaidlusi ja arutelusid üle kogu riigi. Meie kogukond on jagunenud pooldajateks ja vastustajateks ning see teema on tõstatanud palju küsimusi seoses õigusemõistmise ja usu vabadusega. Tule ja saa osa sellest olulisest arutelust ning saa tuttavaks meie kultuuri ja ajalooga.
Moskva Patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku juht metropoliit Eugeni esitas PPA-le vastuväited elamisloa pikendamisest keeldumise kohta ning soovib, et ta tähtajalist elamisluba pikendataks, teatas metropoliidi kantselei.
Kantselei teatel esitas metropoliit Eugeni, kodanikunimega Valeri Rešetnikov vastuse politsei- ja piirivalveameti (PPA) kirjale tähtajalise elamisloa pikendamisest keeldumise algatamise kohta.
Venemaa kodakondsusega Rešetnikovi senine tähtajaline elamisluba aegub 6. veebruaril. PPA teatas elamisloa mittepikendamisest talle 18. jaanuaril.
Kantselei teatel saatus metropoliit Eugeni 25. jaanuaril PPA-le oma vastuväited keeldumise aluseks olevate asjaolude suhtes ja taotles tähtajalise elamisloa pikendamist.
Eesti otsustas elamisloa pikendamisest keelduda, kuna Rešetnikov toetab oma avalikus tegevuses ja sõnavõttudes agressorit ning ta pole vaatamata varasematele hoiatustele oma käitumist muutnud, ütles PPA Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Aru.
Muu hulgas on siseministeeriumi esindajad Rešetnikoviga korduvalt rääkinud ja talle selgitanud, et tal tuleb oma avalikus tegevuses ja sõnavõttudes loobuda Kremli režiimi ja Venemaa sõjategevuse õigustamisest. Vaatamata varasematele hoiatustele pole Rešetnikov Eesti õigus- ja väärtusruumi sobimatut teguviisi muutnud. Seetõttu on Rešetnikovi tegevus riigile julgeolekuohuks, teatas PPA.
Elamisloa pikendamise taotluse menetluses võeti muuhulgas arvesse Rešetnikovi tegevust Moskva Patriarhaadi esindajana Eestis, tema avalikke sõnavõtte ning vaadati mõjusid sisejulgeolekule. Oma hinnangu andis ka kaitsepolitseiamet.
Kirikute Nõukogu on palunud ka siseministeeriumil selgitada kõikidele liikmeskirikutele metropoliit Eugenit puudutava otsuse tausta.
In conclusion, the decision by Metropolitan Eugenius to challenge the Estonian state’s decision to expel him from the country has sparked a heated debate. The Metropolitan’s willingness to fight for his right to remain in Estonia has attracted public attention and raised questions about the church-state relations in the country. The legal battle that will unfold in the coming weeks will be closely monitored, and its outcome will likely have significant implications for the Estonian Orthodox Church and the broader religious landscape in the country.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus