Lucas Leok teenis Hollandis teise koha | Motosport

2294742h819et24

Eestist pärit mootorrattur Lucas Leok saavutas Hollandis muljetavaldava teise koha võidusõidul. Leok, kelle tugevust on tunnustatud nii kodu- kui välismaal, näitas end taas tõelise sporditalendina. Tema kirg ja pühendumine mootorrattasõidule on toonud talle mitmeid auhindu ja tunnustust. See saavutus Hollandis on vaid üks näide tema oskustest ja võimekusest võidusõidu rajal. Lucas Leoki edulugu jätkub ning ta on kindlasti üks Eesti Euroopa tipptasemel mootorrattasportlastest.

Möödunud nädalavahetusel alustati motokrossi hooaega Hollandis. Kuulsal ja ränkraskel Lieropi krossirajal toimus kõrgetasemeline rahvusvaheline motokross, mille kokkuvõttes teenis Lucas Leok teise koha.

Juba hommikuses ajasõidus näitas Leok, et ta on heas vormis ja võimeline poodiumikohtade eest võitlema. Ta pidi tunnistama vaid kahe konkurendi paremust ja sai kirja kolmanda ringiaja, vahendab msport.ee.

Avasõidus tegi Leok hea stardi ja ringile läks ta liidrite hulgas. Esimese poole sõidust hoidis eestlane neljandat kohta, kuid sõidu keskel õnnestus tal ühest konkurendist mööduda ja sõidu lõpetas Leok kolmandana. Teises sõidus pääses Leok stardist taas hästi minema ja ta võttis sisse teise koha. Kahjuks üsnapea ta aga kukkus ning langes seitsmendaks. Ülejäänud sõidust püüdis eestlane enda ees olevaid konkurente ning suutis lõpuks koguni teisele kohale tõusta.

Kahe sõidu kokkuvõttes teenis Leok teise koha. Poodiumit jagas ta kahe austerlasega – esikoha teenis mõlemad sõidud võitnud Ricardo Bauer ja kolmas oli Moritz Ernecker.

MX2 klassis oli võistlemas Richard Paat, kuid ajasõidus ta 55 kiirema hulka ei pääsenud ning põhisõitudes osaleda ei saanud. Esikoha teenis Kay de Wolf (Holland), teine oli Cas Valk (Holland) ja kolmas Hakon Fredriksen (Taani).

125cc klassis oli stardis Kaspar Uibu. Ajasõidus näitas Uibu 42 osaleja seas 36. ringiaega. Esimese võistlussõidu lõpetas Uibu 29. kohal ja teise sõidu 25. kohal. Võistluse kokkuvõttes sai ta 24. koha. Esikoht läks Gyan Doensenile (Taani), teine oli Maximilian Ernecker (Austria) ja kolmas Kasimir Hindersson (Soome).

Loe rohkem:  Talviku pääses Daytona superkrossil napilt õhtusesse põhiprogrammi | Motosport

MX1 klassis oli parim Jeffrey Herlings (Holland), teine Calvin Vlaanderen (Holland) ja kolmas Jago Geerts (Belgia).

Eestlane Lucas Leok sai Hollandi motokrossi võistlusel teise koha, näidates oma silmapaistvat oskust ja talendikust. Tema tugev ja püsiv sõidu stiil kinnitab tema pühendumist ja kirge motosporti vastu. Leok on suurepärane eeskuju noortele motosportlastele Eestis ja kogu maailmas ning tema saavutused annavad lootust ja inspiratsiooni ka teistele noortele sõitjatele. Oleme uhked Lucas Leoki üle ja soovime talle edu tulevastes võistlustes.