Lõuna-Korea pääses üle noatera veerandfinaali | Jalgpall

2236017h007bt24

Tere tulemast Eesti! Lõuna-Korea jalgpallikoondis on teinud ajalugu, kui nad pääsesid üle noatera veerandfinaali pärast põnevat ja närvesöövat mängu. Fännid üle kogu maailma on elevil selle saavutuse üle ning see on tekitanud suurt elevust ka Eestis. Lõuna-Korea meeskond on näidanud suurepärast mängu ja võitlusvaimu ning nende saavutus on inspireeriv kõigile jalgpallisõpradele. See sündmus on tõestuseks sellest, et jalgpall on maailmas tõeliselt ühendav jõud.

Lõuna-Korea alistas Aasia meistrivõistluste kaheksandikfinaalis penaltiseeria järel Saudi Araabia ja pääses dramaatilisel moel kaheksa tugevama hulka.

Pärast väravateta avapoolaega viis poolajal vahetusest sekkunud Abdullah Radif kohe teise poolaja esimesel minutil araablased juhtima ja Lõuna-Korea viigistas mitte varem kui üheksandal üleminutil. Alles siis jõudis samuti vahetusmees Cho Gue-sung päästva tabamuseni.

Lisaaeg väravaid ei toonud ja ees ootas 11 meetri karistuslöökide seeria. Kui mõlema meeskonna kaks esimest mängijat skoorisid, siis Saudi Araabia kolmas ja neljas mängija eksisid ning korealased jõudsid täpsete löökide toel edasi.

Lõuna-Korea mängis dramaatiliselt ka alagrupis. Näiteks teises voorus Jordaania vastu päästeti 2:2 viik samuti üleminutitel. Kolmandas voorus Malaisia vastu mindi üleminutitel 3:2 juhtima, aga vastased viigistasid koguni 15. üleminutil.

Perioodil 1984-2007 seitsmest turniirist kuuel finaali pääsenud ja kolm korda Aasia meistriks kroonitud Saudi Araabial on seejärel läinud tunduvalt kehvemini, sest järgnenud neljal turniiril pole meeskond kordagi veerandfinaali jõudnud.

Samuti jõudis kaheksa hulka Usbekistani koondis, kes oli 2:1 parem Taist (37. Azizbek Turgunbojev, 65. Abbosbek Fayzullajev – 58. Supachok Sarachat) ja kohtub kaheksa seas võõrustaja Katariga. Lõuna-Korea järgmiseks vastaseks on Austraalia.

Kokkuvõttes võib öelda, et Lõuna-Korea jalgpallimeeskond näitas oma võitlusvaimu ja oskusi, et pääseda üle noatera veerandfinaali. Nende mängud olid pingelised ja närvesöövad, kuid meeskond suutis end kokku võtta ja saavutada soovitud tulemus. See on suur saavutus nende jaoks ning näitab nende pühendumust ja tahet võita. Lõuna-Korea on tõestanud end tugeva konkurendina ja nad on valmis jätkama võidujooksu finaali suunas. Loodame, et nende edu jätkub ka järgmistel mängudel ning et nende fännid saavad olla uhked oma meeskonna üle.

Loe rohkem:  Rootsi jalgpallikoondislast proovitakse kunstliku hingamise alt välja tuua | Jalgpall