Loomaarst Alar Onoper: ma tõesti väga armastan oma tööd | Inimesed

2319141h7139t24

Tere tulemast Eesti! Loomaarst Alar Onoper on üks silmapaistvamaid veterinaare, kelle pühendumus ja armastus loomade vastu on hämmastav. Tema kirglik suhtumine töösse ja võime lahendada ka kõige keerulisemaid meditsiinilisi juhtumeid on teinud temast tõelise kangelase neljajalgsete sõprade seas. Alar Onoper usub, et iga loom väärivad parimat ravi ning tema tunnustatud oskused ja empaatia teevad temast usaldusväärse spetsialisti kogu Eestis. Tule kohtuma temaga ja avasta, miks tema töö on tema elu armastus!

“Maahommik” veetis ühe väga töise päeva koos produktiivloomaarsti Alar Onoperiga, kelle jaoks töö on ühtlasi ka hobi. Koos Maaülikooli tudengitega kastreeriti pulli, parandati lonkava lehma jalga ja vaadati üle vastsündinud vasikad.

Loomaarst Alar Onoper ei tea kunagi päris täpselt, mida tema päev toob. “Maahommiku” külaskäigu ajal oli tema esimeseks tööks koos Maaülikooli loomaarstitudengitega pullvasika kastreerimine.

“Tavaliselt me piimaveiseid ei kastreeri, ainult lihaveiseid, sest nemad on koos ammlehmade ja nende emasjärglastega, aga kuna siin talus on lehm olemas ja nad tahavad pulliga koos suureks kasvada, siis üks alternatiiv ongi pull kastreerida.”

Protseduuri ajal peab looma magama panema. “Kui me paneme loomad, eriti mäletsejad, magama, siis on see suur oht, et nad lähevad gaasi täis. Kuna pull on mäletseja, siis tema sööda seedivad ära bakterid, veis elab bakterijääkidest ja kõrvalsaadusena tekib hästi palju gaasi, mille loomad siis kas röhitsevad või puuksutavad välja. Aga kui loom on külili, siis gaas välja ei saa ja gaasi võib tekkida nii palju, et ta võib põhimõtteliselt ära lämbuda. Seda peame kogu aeg jälgima.”

Onoper on produktiivloomaarst ehk ravib loomi, keda süüakse. “Produktiivloomaarste on kõvasti juurde tarvis. Me igal aastal võtame küll Maaülikooli vastu 70 tudengit, aga nendest produktiivi tuleb maksimaalselt neli inimest. Palgatase tõenäoliselt pole üldse võrreldav IT-sektoriga,” arvas Onoper, miks tänapäeva noori loomaarsti töö ei kõneta.

Loe rohkem:  Ajateenistust läbiv naine: miks mina ei võiks olla see, kes kodumaad kaitseb? | Inimesed

“Ma olen vist üks väheseid loomaarste, kellele töö on ühtlasi ka hobi. Ma tõesti väga armastan seda tööd. Iga päev olen erinevas kohas, kohtun erinevate inimestega,” on Onoper tänulik, et läheb iga päev rõõmuga tööle. “Mul on endal ka kari kodus, 21 ammlehma ja noorkari. Mulle endale meeldib kõige rohkem tegeleda lammastega.”

Lonkava ammlehma ravimiseks tuleb loom kõigepealt fikseerimispuuri meelitada, mis ei ole üldse lihtne ülesanne. Onoper avastab, et sõrgade vahel on põletik, millele loomaarst leevendust saab pakkuda. Üsna pea on loom jalul ja valust taas vaba.

Kokkuvõttes võib öelda, et loomaarst Alar Onoper armastab tõesti oma tööd ja see armastus kajastub tema kirest ja pühendumisest loomadele. Tema kirg ja oskused loomade ravimisel on tunnustatud ning tema patsiendid ja nende omanikud hindavad tema professionaalsust ja hoolivust. Alar Onoper on tõeline eeskuju ja eesmärk peaks olema kõigil oma kutsumuses sama rõõmuga ja pühendumusega tegutseda nagu tema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga