Tallinna Loomaaias on uus direktor ja nii kolleegid kui ka linnavõim on täis ootusi tema suhtes. Uuel direktoril on suur vastutus jätkata loomaaias tehtud tööd ning viia see uuele tasemele. Kolleegid loodavad uue juhi juhtimisel näha uuendusi ja arenguid, mis tooks loomaaia veelgi enam külastajate tähelepanu alla. Linnavõim aga ootab direktorilt strateegilist visiooni, mis aitaks loomaaial saada üheks populaarsemaks kohaks linnas. Kõigi lootuste ja ootuste keskel seisab uus direktor suure väljakutse ees, kuid kindlasti ka suure võimaluse ees midagi suurepärast luua.
Tallinna loomaaias alustas tööd uus direktor Kaupo Heinma. Ootused temale on nii kolleegidel kui ka linnavõimul, eriti loodetakse, et edaspidi paraneb loomade heaolu.
Tallinna loomaaed oli juhita üheksa kuud. Kuigi avaldusi konkurssidelt laekus palju, asus linn siiski sihtotsingule. Uue direktori sõnul on vastutus suur, eriti arvestades mitme looma hukkumist möödunud aastal.
“Täiendavat pinget lisab see, et on mitmeid projekte, mis loomaaias on valmimisel. Ja me teame, et on olnud ka kurvemaid sündmusi. Avalik arvamus võib-olla loomaaiast on saanud mõjutada selle osas,” sõnas Kaupo Heinma.
Et loomaaed on munitsipaalasutus, on linnavõimul uuele juhile oma ootused.
“Ootused uuele direktorile on kindlasti ka selle nurga alt, et kuigi loomaaial on arengukava, siis see vajab kaasajastamist ja uuendamist ja just lähtuvalt eelseisvast perioodist täpsustamist, mida täpselt ja kuidas millistes valdkondades on vaja teha, et need tasakaalukalt edasi läheks,” rääkis Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juht Jaan Tarmak.
Valdavaks eesmärgiks on loomade heaolu. “Peab muutuma üldine töökorraldus. Me peame jälgima, et iga loom õigeaegselt saab abi, et me ei oota momenti, kus loomal on halb olla. Haiguseid on palju kergem ennetada kui ravida, eriti kui tegemist on haiguse lõppstaadiumiga,” ütles loomaaia peaveterinaar Aleksandr Semjonov.
Semjonovi sõnul on tervislikeks uuringuteks tähtis kaasata ka välismaa spetsialiste. Keerulisema ravivajadusega loomi on viis.
Praegu ka kollektsioonijuhi ülesandeid täitev direktor näeb, et uuenev kogu peaks moodustama ühtse terviku.
“Ei ole asjakohane tuua kõiki ilusaid, toredaid, ägedaid loomi, kes tegelikult ei moodusta tervikut. /…/ Ehk iga loom, kes siia tuuakse, peab esmalt sobituma loomaaeda. Teiseks peab olema loom ka kättesaadav. Tänapäeval ei tooda loomi elusloodusest, ei osteta, vaid ikkagi see toimub koordineeritult teiste loomaaedadega koostöös,” selgitas Heinma.
Möödunud aasta hüppelise piletihinna tõusu valguses ütles Heinma, et piletihinda peaks aeg-ajalt üle vaatama ja tegema siis otsused.
Tallinna loomaaia eelarve on seitse miljonit eurot, millest lõviosa ehk viis miljonit tuleb Tallinna linnalt.
Uus loomaaia direktor seisab ees mitmed ootused nii kolleegide kui linnavõimu poolt. Kolleegid loodavad, et uus juht suudab edukalt juhtida loomaaeda ja viia sisse uuendusi, mis parandaks loomade heaolu ja külastajate kogemust. Samuti oodatakse tugevat juhtimist ja visiooni tulevikuplaanide osas. Linnavõim aga soovib näha uue direktori juhtimisel loomaaias positiivset mõju nii loomade heaolule kui külastajate arvule ning loomaaia tähtsustamist kogukonnas. Need ootused loovad uuele direktorile suure surve, kuid samas ka võimaluse tuua loomaaed uude õitsengusse.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus