Tere tulemast Linnateatrisse! Sel hooajal toob teatritudengite ukrainateemaline lavastus meie lavale kütkestava ja haarava loo. See on lugu armastusest, vastupanust ja lootusest, mis viib meid kaugel asuvasse Ukraina külla. Lavastus pakub publikule võimaluse kogeda Ukraina kultuuri sügavamaid kihte ning avastada selle maa rikkalikku ajalugu. Teatri kaudu tahame anda oma panuse Ukraina teemade tutvustamisse ja tõsta esile kõike seda, mida selle maa inimestel on meile pakkuda. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ja tulge meie lavastust nautima!
Tallinna Linnateatri kutsel etendub jaanuaris ja veebruaris viiel korral Salme Kultuurikeskuse suurel laval EMTA lavakunstikooli 31. lennu üliõpilaste lavakava “Ukraina avastamine”.
Lavastus valmis Anu Lambi juhendamisel algselt kursuse lavakõne eksamiks ning esietendus seejärel koostöös teatriga Ekspeditsioon festivalil “Pidu võõras korteris”.
“Ukraina avastamine” on sündinud mõttest, et vägivallale ja kurjusele aitavad vastu seista teadmised, niisiis uurisid üliõpilased lähemalt ukraina rahva minevikku ja kultuuripärandit, küsides endalt, mis annab ukraina rahvale väe ja võitlusvaimu, et seista praegu oma riigi eest ja kaitsta ka Euroopa vabadust.
“Ukraina ajalugu on püütud maha vaikida, ukraina keelt on keelustatud ja kultuuri kaaperdatud. Ometi on nad püsinud ja püsivad siiani. Me teame, mille nimel ukrainlased võitlevad, aga mille najal? Mille kiuste?” sõnastasid tudengid oma lähteülesande. Ühistööna loodi lavastus, mis seob endas sõna, muusikat ja liikumist, tutvustades Ukraina ajalugu, kunsti ja kultuuri.
Puudutatuna noorte töö põhjalikkusest ja emotsionaalsest mõjuvusest, tegi Linnateater ettepaneku anda mõned etendused ka Salme Kultuurikeskuses. Lisaks juhendaja Anu Lambile aitasid “Ukraina avastamist” lavale panna liikumisjuht Eve Mutso, muusikajuht Riina Roose ja valguskunstnik Emil Kallas.
Laval on Markus Andreas Auling, Karl Birnbaum, Richard Ester, Hanna Jaanovits, Laurits Muru, Hele Palumaa, Herman Pihlak, Kristina Preimann, Kristin Prits, Emili Rohumaa, Alice Siil, Juhan Soon, Astra Irene Susi, Rasmus Vendel ja Edgar Vunš või Leonardo Celegato (Eesti Rahvusballett).
In conclusion, the arrival of a Ukrainian-themed production by theatre students at Linnateater is a significant and timely addition to Estonia’s cultural landscape. The exploration of Ukrainian culture and history through the medium of theatre not only enhances the diversity of artistic expression in the country but also fosters a deeper understanding and dialogue about the current socio-political situation in Ukraine. By providing a platform for young talents to showcase their work and share their perspectives, Linnateater continues to uphold its commitment to supporting creativity and promoting cross-cultural exchange within the Estonian theatrical community. This production is a testament to the power of theatre in bridging perspectives and promoting empathy and understanding.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus