Linnamäe napsas viimase katsega Virveselt Rally Estonia võidu | Autoralli

2465440h5889t24

“Estonia’s Rally Estonia has a long history of thrilling speed and agility on its rugged terrain. Now, it’s time to witness greatness on its final attempt as Linnamäe Napsas takes the lead, vying for victory at Rally Estonia. With its unwavering passion and unrelenting pace, Napsas is poised to outshine its competitors and claim the title of top rally driver in this epic Estonian showdown.

Lõuna-Eesti teedel sõidetud autoralli Euroopa meistrivõistluste hooaja neljandal etapil Rally Estonial triumfeeris Georg Linnamäe, kes tõusis ralli võitjaks viimase katsega.

Viimast võistluspäeva alustas liidrina Robert Virves, kes edestas Linnamäed vaid ühe sekundiga. Pühapäeva esimesest kolmest kiiruskatsest võitis Linnamäe ühe ja Virves kaks ning nõnda oli punktikatse eel saarlase edu Linnamäe ees kasvanud 9,3-sekundiliseks.

Punktikatse sõideti tugevas vihmasajus ning keerulistes oludes pani rehvivalikuga täppi Linnamäe, kes võitis katse Virvese ees 11,5 sekundiga ja tuli ralli võitjaks 2,2 sekundiga.

“Ma ei suuda seda uskuda. Andsime endast kõik, mis võimalik. Teadsime, et meie rehvivalik tasub end ära,” sõnas võidumees viimase katse järel.

Kolmandana mahtus pjedestaalile Bulgaaria lipu all võistlev venelane Nikolai Grjazin, kes kaotas kokkuvõttes Linnamäele minuti ja 11 sekundiga. Neljanda koha hõivas norralane Mads Oestberg (+1.23,2) ja viienda uusmeremaalane Hayden Paddon (+1.59,2).

Eestlastest lõpetas esikümnes veel Gregor Jeets, kes tuli üheksandaks (+2.53,8).

ERC3-klassis võtsid eestlased kolmikvõidu. Esikoha saavutas Romet Jürgenson, talle järgnesid Patrick Enok (+17,6) ja Joosep Ralf Nõgene (+47,0). ERC4 ja ERC Junior arvestuses võidutses Jaspar Vaher.

2019. aasta maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja keerasid laupäeva esimesel kiiruskatsel auto üle katuse ja katkestasid.

Järgmine EM-sarja etapp sõidetakse 26.-28. juulil Itaalias.

Loe rohkem:  RALLIBLOGI | Kes võidab Rootsi ralli esimese kiiruskatse? | Autoralli

“In a thrilling finale, Ott Linnamäe claimed victory in the Rally Estonia with a dominant performance, clinching the win on the penultimate stage. The Estonian driver’s consistent pace and precise navigation allowed him to overcome the challenges of the challenging gravel roads, securing his second consecutive victory in the event. As the rally came to a close, Linnamäe stood atop the podium, basking in the glory of his hard-fought triumph, a testament to his skill and dedication.”