Liiv teenis MM-il oma põhialal üheksanda koha, Stolz taas esimene | Kiiruisutamine

1708209792 2264163hfaa7t24

Tere tulemast! Liiv teenis jalgrattasõidus MM-il oma põhialal üheksanda koha, näidates oma oskusi ja võitlusvaimu kogu võistluse vältel. Samal ajal tõusis Stolz taas esikohale, kinnitades oma positsiooni kiiruisutamise valitsejana. Kiiruisutamise fännide jaoks oli see põnev võistlus, kus nähti palju põnevaid pöördeid ja üllatusi. Eesti sportlased tõestasid taas oma võimeid ja tegid meie riigi uhkeks. Loodame, et see on alles algus ja ootame põnevusega järgmisi võistlusi ja saavutusi!

Calgarys toimuvatel kiiruisutamise maailmameistrivõistlustel teenis Eesti kiiruisutaja Marten Liiv 1000 meetri distantsil ajaga 1.07,53 üheksanda koha.

Eelviimases paaris uisutanud Liiv ületas finišijoone ajaga 1.07,53 ning oli pärast oma sõitu seitsmendal kohal. Viimase paari järel langes eestlane aga üheksandaks. Sama kohaga lõpetas ta ka eelmisel aastal Heerenveenis toimunud MM-il, 2021. aastal oli ta samuti Heerenveenis aga viies.

Maailmameistriks tuli 19-aastane USA uisutalent Jordan Stolz, kelle jaoks oli see juba karjääri viies MM-tiitel. Stolz lõpetas laupäeval Calgarys ajaga 1.06,05, mis jäi talle endale kuuluvast maailmarekordist (1.05,37) 0,68 sekundi kaugusele, kuid esimese veerandi järel oli ta maailmarekordi tempost ees.

Teise koha pälvis isikliku tippmargi püstitanud hiinlane Zhongyan Ning, kes ületas finišijoone ajaga 1.06,53 (+0,48). Kolmanda koha teenis kolmekordne olümpiavõitja ning neljakordne maailmameister Kjeld Nuis, kelle ajaks jäi 1.06,80 (+0,75).

Kiiruisutamise üksikalade maailmameistrivõistlused lõppevad Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva.

Kokkuvõttes võib öelda, et Marten Liiv saavutas kiiruisutamise MM-il üheksanda koha, näidates head tulemust oma põhialal. Samal ajal saavutas Saskia Alusalu kahekümne kuuenda koha. Samuti tuli Miina-Liisa Stolz taas esimeseks, näidates oma üleolekut naiste seas. Eesti kiiruisutajad on näidanud head potentsiaali ja järjepidevat edu rahvusvahelistel võistlustel, mis annab lootust tulevikuks. Järgmistel võistlustel loodame näha veelgi paremaid tulemusi ja Eesti kiiruisutamisele suuremat tunnustust.

Loe rohkem:  EOK premeerib EM-il hõbemedali võitnud Marten Liivi | Kiiruisutamine