Liiv teenis MM-il oma põhialal üheksanda koha, Stolz taas esikohal | Kiiruisutamine

2264163hfaa7t24

Tere tulemast kõigile kiiruisutamise fännidele! Hiljutisel kiiruisutamise maailmameistrivõistlustel teenis meie enda Marten Liiv oma põhialal üheksanda koha, näidates suurepärast tulemust ja pannes meid kõiki uhkust tundma. Samal võistlusel tõusis Saskia Alusalu taas esikohale, näidates oma vapustavat kiirust ja oskusi. Just sellised saavutused inspireerivad meid kõiki ja tõestavad, et Eesti sportlased on maailma parimate seas. Olgu see meile kõigile innustuseks ja motivatsiooniks oma unistuste poole püüelda!

Calgarys toimuvatel kiiruisutamise maailmameistrivõistlustel teenis Eesti kiiruisutaja Marten Liiv 1000 meetri distantsil ajaga 1.07,53 üheksanda koha.

Eelviimases paaris uisutanud Liiv ületas finišijoone ajaga 1.07,53 ning oli pärast oma sõitu seitsmendal kohal. Viimase paari järel langes eestlane aga üheksandaks.

Maailmameistriks tuli 19-aastane USA uisutalent Jordan Stolz, kelle jaoks oli see juba karjääri viies MM-tiitel. Stolz lõpetas laupäeval Calgarys ajaga 1.06,05, mis jäi talle endale kuuluvast maailmarekordist (1.05,37) 0,68 sekundi kaugusele, kuid esimese veerandi järel oli ta maailmarekordi tempost ees.

Teise koha pälvis isikliku tippmargi püstitanud hiinlane Zhongyan Ning, kes ületas finišijoone ajaga 1.06,53 (+0,48). Kolmanda koha teenis kolmekordne olümpiavõitja ning neljakordne maailmameister Kjeld Nuis, kelle ajaks jäi 1.06,80 (+0,75).

Kiiruisutamise üksikalade maailmameistrivõistlused lõppevad Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Saskia Alusalu ja Marten Liiv olid kiiruisutamise MM-il edukad. Kuigi Liiv teenis oma põhialal üheksanda koha, näitas ta head vormi ja võitlejat, mis annab lootust tulevikuks. Samal ajal saavutas Saskia Alusalu suurepärase tulemuse, saades esikoha. Eesti kiiruisutajad on näidanud oma võimeid ja kindlasti on põhjust loota, et tulevikus saavutatakse veel suuremaid edu.

Loe rohkem:  Liiv teenis MM-il oma põhialal üheksanda koha, Stolz taas esimene | Kiiruisutamine