Liiv saavutas EM-il põhidistantsil neljanda koha, kolmikvõit Hollandile | Kiiruisutamine

2204497h9c82t24

Tere tulemast Eestisse! Hiljuti toimunud Euroopa meistrivõistlustel kiiruisutamises saavutas meie kodumaa sportlane Marten Liiv suurepärase neljanda koha. Hollandlaste domineerimisel võitis meeskondlikult kolm esimest kohta, kuid Liivi tugev esitus tõi rõõmu kogu Eesti rahvale. Kiiruisutamine on üks olulisemaid ja populaarsemaid talisporte meie riigis ning meie sportlased teevad järjepidevalt suurepärast tööd rahvusvahelisel areenil. Liivu saavutus on suurepärane näide sellest, kui tugevad ja võimekad on meie sportlased ning kui palju rõõmu ja uhkust nad toovad meie rahvale.

Kiiruisutaja Marten Liiv teenis Hollandis Heerenveenis alanud kiiruisutamise Euroopa meistrivõistluste avapäeval enda põhidistantsil ehk 1000 meetris neljanda koha.

Liiv ületas finišijoone ajaga 1.08,41 (+0,54), mis jääb tema isiklikust tippmargist (1.07,10) pea pooleteise sekundi kaugusele.

“Pettumus on suur. Tegin hea sõidu ja võin selle üle uhke olla, aga kui konkurents on nii võimas – mõtlen just Hollandit – siis pole midagi parata,” ütles Liiv Delfi Spordile.

Euroopa meistriks tuli eestlasega koos uisutanud hollandlane Kjeld Nuis, kes lõpetas ajaga 1.07,87. Kodupublikul oli reedese võistluspäeva viimasel distantsil tähistamiseks põhjust palju, sest Hollandi uisutajad teenisid 1000 meetri distantsil kolmikvõidu. Nuisile järgnesid Jenning De Boo (+0,27) ning Tim Prins (+0,33).

Liiv oli Prinsist vaid 0,21 sekundit aeglasem. “Ütleks, et 750 meetrit olin medali konkurentsis, aga siis hakkas laktaat kogunema ja uisutamine polnud nii efektiivne, kui pidanuks. Suutnuks ma kaks kümnendiku lõpus nobedam olla, võitnuks ehk medali. Aga egas midagi, tuleb leida tee, kuidas paremaks saada,” ütles Liiv.

Liiv osaleb veel pühapäeval toimuval 500 meetri distantsil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Marten Liiv esindas Eestit kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustel suurepäraselt, saavutades neljanda koha põhidistantsil. Kuigi hollandlased domineerisid võistlust, näitas Liiv väga head vormi ja võitlejahinge rahvusvahelisel areenil. Tema tulemus on suureks inspiratsiooniks noortele Eesti kiiruisutajatele ning annab lootust tulevikuks. Jätkuv edu ja jõudu Marten Liivile tema edasistes võistlustes!

Loe rohkem:  Liiv sai MK-finaaletapil B-grupis teise koha, Valge U-23 klassis hõbedal | Kiiruisutamine