Liiv jäi viimasel MK-etapil esikümnest välja | Kiiruisutamine

2243847h4af0t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase MK-etapi ajal jäi kiiruisutaja Kerttu Niglas kahjuks esikümnest välja, peatades seeläbi tema võimalused edasiseks võistlemiseks. Eestlastele on kiiruisutamine oluline sport ja iga võistlus pakub põnevust ning adrenaliini. Kerttu Niglase ebaõnn viimasel etapil on tekitanud palju elevust ja spekulatsioone, kuid see on vaid üks samm tema püüdlustes järgmiseks võistlusse valmistumiseks. Kiiruisutamine jääb kindlasti üheks Eesti spordi kroonijuveeliks ja jälgime huviga, kuidas meie sportlased oma potentsiaali maksimaalselt kasutavad.

Aasta alguses Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali võitnud kiiruisutaja Marten Liiv lõpetas pühapäeval MK-hooaja, kui teenis 500 meetri A-grupis 12. koha.

Kõrgeimas grupis uisutas taaskord kõige kiirema aja välja ameeriklane Jordan Stolz, kelle jaoks oli see neljas võit Quebeci MK-etapil. AMeeriklase aeg oli 34,36, talle järgnesid poolakad Marek Kania (+0,33 sekundit) ning Piotr Michalski (+0,36).

27-aastane Liiv ületas finišijoone ajaga 35,09, millega saavutas 12. koha. Kaotust võitjale kogunes 0,73 sekundit.

Quebeci etapp tõmbas ühtlasi kuuest etapist koosnevale maailma karika sarja hooajale joone alla. Liiv teenis hooaja kokkuvõttes 1000 meetri distantsidel 235 punkti ning lõpetas hooaja kuuenda kohaga. 500 meetri peal kogunes eestlasek 198 punkti, millest piisas 23. kohaks.

1000 meetri peal tuli MK-sarja üldvõitjaks hiinlane Zhongyan Ning, kes kogus kuue etapiga 319 silma. Viimasel neljal etapil distantsil võidu teeninud Stolz jättis hooaja alguses ühe etapi vahele ning jäi 316 punktiga teiseks. 500 meetri peal teenis üldvõidu 483 punktiga jaapanlane Wataru Morishige.

15. veebruaril saavad Kanadas Calgarys alguse kiiruisutamise maailmameistrivõistlused.

Kuigi Liiv ei suutnud viimasel MK-etapil esikümnesse jõuda, on tema saavutused siiski muljetavaldavad. Ta on näidanud pidevat tugevust ja võitlustahet ning on kindlasti üks Eesti kiiruisutamise tulevikulootusi. Olles juba kogenud sportlane, on tal kindlasti potentsiaali veelgi paremate tulemuste saavutamiseks tulevikus. Liivi panus kiiruisutamise arengusse on hindamatu ning ta on suurepärane eeskuju noortele sportlastele. Eesti kiiruisutamise tulevik näib olevat heledam tänu sellistele talendikatele sportlastele nagu Liiv.

Loe rohkem:  Liiv alustas MM-i 14. kohaga, USA talent näitas taas võimu | Kiiruisutamine