Libedus tõi EMO-desse pikad järjekorrad | Eesti

2213820he4f5t24

Talvised libedustega seotud õnnetused on toonud kaasa suurel hulgal inimesi Eesti EMO-de ustest läbi käima. Pikad järjekorrad ja ooteajad on saanud normiks, sest haiglate personal on pidanud tegelema suure arvu traumat saanud patsientidega. See on pannud Eesti tervishoiusüsteemi tugeva surve alla ning on tekitanud muret, kuidas tagada kiire ja tõhus abi kõigile, kes seda vajavad. Kas tervishoiusüsteem on suuteline talvise libeduse ajal nii suure nõudlusega toime tulema?

Kehvade ilmaolude ja teede libeduse tõttu on erakorralise meditsiini osakondades veninud järjekorrad kuni kuue tunni pikkuseks. Kuigi olukord teedel on reedega võrreldes paranenud, on libeduse oht endiselt suur.

Politsei- ja piirivalveameti põhja prefektuuri operatiivjuhi Urmet Tambre sõnul viitab reedene õnnetuste hulk nii kehvadele ilmaoludele kui ka liiklejate vähesele tähelepanelikkusele, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Kui me vaatame eilseid õnnetusi, siis tegelikult juhtusid need üle Eesti. Harjumaal 25 sõidukiga õnnetus Tallinna ringteel, Võrumaal viis sõidukit ahelavariis, Tartumaal viis sõidukit, kaks liinibussi, üks Pärnumaal, teine Tartumaal, jalakäijad Tallinnas. Ja talvel on oht tegelikult kõikjal,” sõnas Tambre.

Libedus teedel käivitas täisvõimsusel ka erakorralise meditsiini osakonnad üle Eesti. Põhja-Eesti regionaalhaigla emo osakond vajas arstide lisajõudu alates eile keskpäevast ja sama tempo jätkus täna. Sõltuvalt trauma raskusest tuleb patsientidel arvestada kuni kuue tunnise ooteajaga.

PERH-i erakorralise meditsiini osakonna üldarst Anton Borissov loetles traumasid, millega inimesed abi saama on tulnud.

“Libe – kukuvad, saavad peatraumad, kätemurrud, alajäsemete murrud ja mõnikord ka rindkeres võivad olla igasugused ägedad patoloogiad,” ütles Borissov.

Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini vanemarst Kuido Nõmm ütles, et pöördumiste haripunkt oli reedel, laupäeval tavapärane töörütm taastus.

“Eile õhtu oli tõesti selline, mitte väga pikk, ütleme kolme kuni nelja tunnine periood, kus haigeid oli väga palju ja ooteajad läksid ka pikemaks. Aga see lahenes ära ja hetkel on täiesti hea seisukord meil EMO-s,” rääkis Nõmm.

Loe rohkem:  Kliinikum alustas seni suurimat naiste seksuaal- ja reproduktiivtervise uuringut | Eesti

Kuna teeolud on aga jätkuvalt jäised, tuleb politsei hinnangul arvestada tavapärasest pikema peatumisteekonnaga.

“Kui tavapäraselt maanteel liigeldes ohtu märgates me saame sõiduki pidama vähema kui 100 meetriga, siis tänasel päeval vajame seda üle 200 meetri. Ja linnas samamoodi, et kui muidu piisab ka 30 meetrist, siis hetkel on see vähemalt 60 meetrit. Seda ei oska ei jalakäijad arvestada ja tundub, et ka autojuhid mitte,” lausus Urmet Tambre.

Talv kestab edasi ja lähipäevil teeolude paranemist oodata pole.

In conclusion, it is evident that the recent slippery conditions have led to long queues in Estonian emergency rooms. This has undoubtedly caused inconvenience for those in need of urgent medical care. It is important for individuals to take extra caution during such weather conditions to prevent accidents and injuries. Additionally, authorities and healthcare facilities should take proactive measures to handle the influx of patients during these times, ensuring that everyone receives the necessary care in a timely manner. Overall, it is crucial for both individuals and institutions to be prepared and proactive in dealing with the challenges posed by slippery conditions in Estonia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga