Läti, Leedu ja Hispaania korvpallikoondised jõudsid OM-i lävele | OM2024

2464891h8e0ft24

As the European continent gears up for the 2024 Olympic Games in Paris, Estonia’s basketball enthusiasts can’t help but feel a sense of excitement and pride. For the first time in their history, the Läti (Latvia), Leedu (Lithuania), and Hispaania (Spain) national basketball teams have qualified for the prestigious tournament. This remarkable achievement is a testament to the incredible talent and dedication of these Baltic and Iberian nations, showcasing the power of sports to bring people together and inspire greatness. Get ready to cheer on these incredible teams as they take center stage in the pursuit of Olympic glory!

Neljas riigis toimuvatel meeste korvpalli olümpiakvalifikatsiooniturniiridel jõudsid laupäeval lisaks Kreekale Pariisi mängudest ühe võidu kaugusele ka Läti, Leedu ja Hispaania.

Riias toimuval kvalifikatsiooniturniiril alistas Läti laupäeval kodupubliku ees 72:59 Kameruni. Bologna Virtuse tagamängija Rihards Lomazs panustas võitu 20 punkti, viie lauapalli ja nelja resultatiivse sööduga, sealjuures ei teinud ta ühtegi pallikaotust.

Ilma koondise suurima tähe, äsja NBA meistriks kroonitud Kristaps Porzingiseta mängiv Läti läheb otsustavas kohtumises vastamisi Brasiiliaga, kes oli oma poolfinaalis 71:60 üle Filipiinidest. Teisel veerandajal ka 12-punktilisse kaotusseisu jäänud Brasiilia võitis kolmanda perioodi 24:6, Bruno Caboclo tõi võitjatele 15 punkti ja 11 lauapalli ning 41-aastane igiliikur Marcelinho Huertas toetas 26 mänguminuti juures meeskonnakaaslasi 13 punkti ja seitsme korvisööduga.

Valencia turniiril osutas Lauri Markkanenita Soome võõrustajale Hispaaniale poolfinaalis ootamatult palju vastupanu. Willy Hernangomez viis hispaanlased 3.44 enne kolmanda veerandaja lõppu 56:47 juhtima, aga seejärel hoidsid soomlased neid ligi viis minutit nullil ning läksid selle aja jooksul ise 61:56 ette. Veel viis minutit enne mängu lõppu juhtis Soome kahe punktiga, aga seisul 72:72 tegi Hispaania otsustava vahespurdi ja võitis lõpuks 81:74. Finaalis kohtub Hispaania kolme NBA mängijaga Bahamaga.

Loe rohkem:  Vene maadlejad keeldusid Pariisi olümpial võistlemisest | OM2024

Leedu võitis San Juanis Itaalia vastu kõik veerandajad ning teenis lõpuks kindla 88:64 võidu. Marius Grigonis viskas üleplatsimehena 23 punkti ja Mindaugas Kuzminskas toetas teda 14 silmaga, Itaalia resultatiivseim oli 15 punkti visanud Danilo Gallinari. Leedut ootab otsustavas mängus võõrustaja Puerto Rico, kes oli 98:78 üle Mehhikost. NBA-s 40 mängu kirja saanud endine LSU staar Tremont Waters tõi võitjatele 24 punkti.

Kõigilt neljalt turniirilt pääseb Pariisi olümpiamängudele vaid võitja, Pireuse turniiri keskses mängus oli Kreeka 96:68 üle Sloveeniast ja läheb finaalis vastamisi Horvaatiaga.

“As the 2024 Olympic Games draw near, the Estonian basketball fans can rejoice at the exciting news that Latvia, Lithuania, and Spain’s national teams have qualified for the Olympic tournament. This achievement marks a significant milestone for these teams, showcasing their skill and dedication. As the world’s best teams gather in Paris, the fans can expect thrilling matches and unforgettable moments. For Estonian basketball enthusiasts, this news is a reminder of the great things that can happen when talent, hard work, and passion come together.”