Laskesuusatamise MM: Prantsusmaa alistas naiste toel medalitabelis Norra | Laskesuusatamise MM

2265258h599dt24

Tere tulemast! Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused on jõudnud põneva lõpplahenduseni ning Prantsusmaa on üllatuslikult tõusnud medalitabeli tippu tänu naiste võistkonna silmapaistvatele esitustele. Norra, tuntud oma laskesuusatamise traditsioonide poolest, on jäänud teisele kohale. See on olnud pingeline võistlus, kus osalejate tase on olnud enneolematult kõrge. Järgmisel korral on kindlasti oodata veelgi suuremat pinget ja põnevust. Tulge ja kogete laskesuusatamise maailmameistrivõistluste põnevust oma silmaga!

Pühapäeval kulmineerunud laskesuusatamise maailmameistrivõistluste kõige edukamaks riigiks osutus Prantsusmaa, kes võitis pooled kuldmedalid ja kokku 13 kohta esikolmikus.

Ükski Prantsusmaa kuuest kuldmedalist ei tulnud naiste osaluseta, sest Prantsusmaa võitis nii segateatesõidu kui ka paarissegateatesõidu. Lisaks olid prantslannad parimad naiste teatesõidus.

Individuaalselt võitis Julia Simon sprindi ja jälitussõidu ning Justin Braisaz-Bouchet ühisstardist sõidu. Kuue kulla kõrval sai Prantsusmaa ka ühe hõbeda ja kuus pronksi.

Teiseks tuli medalitabelis nelja kulla, viie hõbeda ja kolme pronksiga Norra. Seejuures ei võitnud Norra ühtki teatevõistlust, medalid tulid vaid individuaalaladel: Johannes Thingnes Bö võitis jälitussõidu, tavadistantsi ja ühisstardist sõidu, Sturla Holm Lägreid sprindi.

Kuldmedalini jõudis veel ka Itaalia (1-3-0), sest Lisa Vittozzi oli parim naiste tavadistantsil ja Rootsi (1-1-1), kelle teatemeeskond sai triumfeerida pärast Vetle Sjaastad Christianseni (Norra) kõrbemist viimases tiirus.

Medalitabeli viienda koha hõivas Saksamaa ühe hõbeda ja kahe pronksiga. Nende parimaks osutus sel MM-il Janina Hettich-Walz, kes kuulus pronksi toonud teatenaiskond, aga tuli individuaalselt tavadistantsil hõbedale.

Kuni viimase alani oligi medaliriike vaid viis, kuid siis võitis lätlane Andrejs Rastorgujevs meeste ühisstardist sõidus üllatuslikult hõbemedali.

MM oli edukas ka Eesti jaoks, sest teatenaiskond sõitis välja ajaloo parima koha, tulles koguni neljandaks. Tuuli Tomingas sai ühisstardist sõidus kaheksanda ja jälitussõidus kümnenda koha.

Loe rohkem:  Ränkel ERR-ile: relv seisis püstitiirus ideaalselt, aga tahtsin liiga palju | Laskesuusatamise MM

Samuti tegid elu parimad tulemused Regina Ermits (ühisstardis 12. ja tavadistantsil 13.) ja Kristo Siimer (tavadistantsil 14.).

Individuaalselt osutus MM-i edukaimaks sportlaseks prantslanna Julia Simon nelja kulla ja ühe pronksiga. Kolme kulla peale jäid Johannes Thingnes Bö (3-3-1) ja Justine Braisaz-Bouchet (3-1-1) ning kahe peale Lou Jeanmonnot (2-0-2) ja Quentin Fillon Maillet (2-0-2).

Kokku lahkus Nove Mestost medaliga 30 sportlast.

Kokkuvõttes võib öelda, et Laskesuusatamise Maailmameistrivõistlustel oli Prantsusmaa edukas tänu naiste suurepärastele tulemustele, mis aitasid neil Norra medalitabelis edestada. See võidurõõm näitab, kui oluline on meeskonnatöö ja toetamine spordis. Norra meeskond oli siiski väga tugev ja võistlus oli äärmiselt pingeline. Eesti fännid saavad olla uhked nii Norra kui ka Prantsusmaa sportlaste saavutuste üle ning loodame, et ka meie sportlased näitavad tulevikus suurt edu rahvusvahelistel võistlustel.