Tere tulemast, head inimesed! Täna me räägime lapsevanemate streigist ja selle mõjust ühiskonnale. Eesti lapsevanemad seisavad poliitikute tegematajätmiste tõttu silmitsi suurte väljakutsetega ning nende õigustatud muredele tuleb tähelepanu pöörata. See streik on osa laiemast probleemist, kus poliitilised otsused mõjutavad otseselt meie kõigi elu. Me kõik peaksime hoolima sellest, kuidas poliitikute tegevusetus mõjutab meid ja meie lapsi. Olukorra parandamine on ühine ülesanne ning me kutsume kõiki üles arutama ja tegutsema selleks, et luua parem tulevik meie lastele ja kogu ühiskonnale.
Esmaspäeval algav õpetajate streik mõjutab erinevaid ühiskonnakihte õpilastest lapsevanemateni. Kuigi asjaosalised toetavad tööseisakut ja mõistavad selle olulisust, ei poolda valdav osa, et streik ühiskonnale veelgi valusam olema peaks.
Esmaspäeval algab õpetajate tähtajatu streik ning tõenäoliselt on koolimajad üsna tühjad.
“Esmaspäeval õpilased kooli ei tule õppetööd tegema, aga neil, kellel on soovi, saavad tulla sööklasse sööma ikka, toitu saab. Ja enamus huviringidest isegi toimuvad,” ütles Westholmi gümnaasiumi 11. klassi õpilane Richard.
“See streik ei ole kõige parema ajastusega meile, aga ma näen, et õpetajad peavad selle millalgi ära tegema. Kahjuks on halva ajastusega välja kukkunud, aga siiski see peab tehtud olema,” lausus Westholmi gümnaasiumi abiturient Robert.
Sarnaselt õpilastega toetab lapsevanem Tiiu õpetajate streiki. Kolme erinevas vanuses lapse kõrvalt tuleb järgmisel nädalal tööd teha kodunt.
“Ma arvan, et kõik kodus töötavad vanemad teavad, et see ei ole kõige mugavam töökeskkond, et teha ülesandeid, mis on tähtajaga ja mis vajavad natuke keskendumist. Midagi hullu ei ole, aga ma eelistaksin loomulikult seda, et ma saaksin oma tööd rahulikult teha,” lausus Tiiu.
Aasta alguses õpetajatööst loobunud Marie-Johanna ütles, et oleks esmaspäeval kindlasti streigiga ühinenud. Tal on hea meel, et diskussioon palga ja koormuse üle on alanud.
“Kui streigi tulemusena nüüd palgatõusu ei tule, siis vähemalt on sellest räägitud. On õpetajate väärtusest räägitud ja ma arvan, et see on juba oluline. Õpetajate palk ja koormus peavad olema tasakaalus ja seda probleemi ei tohi enam eirata,” lausus ta.
“Palk ei ole ainukene probleem, mis õpetajatel on. Sellega kaasneb väga palju muid probleeme,” lisas Marie-Johanna.
“Ma arvan, et esimeseks korraks on kolm päeva täiesti arusaadav ja kui sealt edasi ei jõua konsensusele, siis tuleb edasi vaadata,” leidis Robert.
“Ma ei leia, et õpetajate streik peaks olema ühiskonnale valusam selleks, et poliitikud saaksid aru, et see raha on vaja leida. Minu meelest see ei ole niimoodi, et kõik peavad tingimata kannatama selleks, et poliitikud hakkaksid tegutsema,” lausus Tiiu.
Lapsevanemate streik on tõstatanud olulise küsimuse poliitikute tegevusetusest ja sellest tulenevatest tagajärgedest ühiskonnale. On selge, et poliitikutel on vastutus tagada laste heaolu ja haridus, ning nende tegevusetus ei tohiks mõjutada lapsevanemaid ega lapsi. Streigi ajal väljendatud muret tuleb tõsiselt võtta ning poliitikutel tuleb kiiresti leida lahendused, et vältida sarnaseid olukordi tulevikus. Lapsevanemate hääl tuleb kuulda võtta, ning ühiskond ei tohiks poliitikute tegematuse tõttu kannatada. On aeg astuda samme parema tuleviku suunas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus