Kumu dokumentaal pakub mitmekesist valikut arhitektuuri- ja portreefilme | Film

1205567h92c6t24

Tere tulemast Kumu dokumentaali! Siin saate nautida mitmekesist valikut arhitektuuri- ja portreefilme, mis pakuvad sügavat sissevaadet erinevatesse maailmadesse ja isiksustesse. Meie programm hõlmab põnevat valikut filme, mis tutvustavad nii kaasaegseid arhitektuurimeistreid kui ka ajaloolisi hooneid ning samuti pakuvad portreteerivate filme tuntud kunstnikest ja erakordsetest isiksustest. Olgu teil huvi kunsti või inimhinge vastu, meie dokumentaalid pakuvad midagi kõigile, kes soovivad avastada uusi perspektiive ja lugusid. Tule ja sukeldu maailma Kumu dokumentaalis!

Kolmapäeval alustas Kumu dokumentaal uue aasta programmiga, kus filmivalikut on suunanud märksõna “tagasi juurte juurde”. Taas on kavas ka mitmekesine valik arhitektuuri- ja portreefilme.

Selle aasta dokumentaalfilmiprogrammi juhatas sisse Kanada portreefilm “Alati terav”, mis räägib inuiti lauljast, kirjanikust ja jutuvestjast Tanja Tagaqist, kes jutustab läbi ürgse kurgulaulu oma esivanemate lugu. Tagaqi on esinenud ka Eestis.

“See on selles mõttes hämmastav film, et kuigi inuitid elavad tuhandete kilomeetrite kaugusel Alaskal ja Gröönimaal, siis on näha, et nende esivanemad elasid ja elavad väga sarnaselt meie esivanematele,” ütles kuraator Helmut Jänes. “Need paralleelid on väga selgelt välja toodud, et me oleme omavahel väga sarnased.”

Oma juurte juurde jõudmisest hoopis teisel moel räägib aga Soome-Norra film “Kojutulek”, mis jälgib sõdade käigus laiali tassitud saami kultuuripärandi saatust.

Filmi režissöör on võtnud endale ülesandeks jälgida nende esemete teekonda, kuidas Soomes hakatakse asju kokku koguma ja kuidas nad jõuavad tagasi sinna, kuhu nad kuuluvad, ühte Lapimaa muuseumisse.

Jaanuari filmikava üks provokatiivsemaid filme on ilmselt sakslaste tehtud “Raamatud, mida ta ei põletanud”, mis küsib, kas suur lugemus on alati ainult hea.

“See küsimus esitatakse sellel pinnasel, et Adolf Hitleril oli väga suur raamatukogu, seal oli kümneid tuhandeid raamatuid, millest tänaseks on säilinud küll vähesed, aga läbi nende raamatute hakatakse selles filmis uurima, et kuidas siis Hitler kui väga suure lugemusega inimene sai selliseks inimeseks, nagu me teda tunneme, ja ütleme, et see vastus on küllaltki hirmuäratav,” sõnas Jänes.

Loe rohkem:  Kinosilm | "Sillad Liverpooli" on midagi telesaate ja fännivideo vahepealset | Film

Dokumentaalfilme näidatakse kolmapäeviti kell 18 Kumu auditooriumis ning kõik seansid on tasuta.

Kumu dokumentaal pakub laia valikut huvitavaid ja mitmekesiseid arhitektuuri- ning portreefilme, mis pakuvad publikule ainulaadseid vaatenurki erinevatele kunstnikele, ajaloolistele sündmustele ja arhitektuursetele saavutustele. Need filmid avavad uksi kunsti ja ajaloo maailma ning pakuvad vaatajatele võimalust süveneda erinevate teemade ja tegelaste ellu. Kumu dokumentaalid on suurepärane võimalus avastada Eesti kultuuri mitmekesisust ning saada parem arusaam kunsti olulisusest meie igapäevaelus. Soovitame kõigil kunstihuvilistel külastada Kumu dokumentaalfilme ning avastada unikaalne kunstimaastik, mis pakub nii elamusi kui ka teadmisi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga