Tere tulemast Eestisse! Täna räägime Kristjan Ilvesest, Eesti kahevõistlejast, kelle karjäär on olnud täis mitmeid väljakutseid ja saavutusi. Olles võidelnud nii füüsiliste kui ka emotsionaalsete takistustega, on teda korduvalt proovile pandud. Ometi pole see teda takistanud oma unistuste poole püüdlemast. Tema lugu on inspireeriv ja õpetlik – kuidas püsivus ja tahtejõud võivad viia sind kaugele. Läheme süvitsi ja uurime, kuidas need kogemused on teda kujundanud, ning kuidas ta suudab jätkuvalt oma unistusi taga ajada.
Kahevõistleja Kristjan Ilves sai pühapäeval maailma karika etapil Seefeldis 12. koha ning on sarja kokkuvõttes seitsmes. Kolmandat päeva järjest võitis Seefeldis norralane Jarl-Magnus Riiber.
Kuivõrd tuul oli Seefeldis puhanguti väga tugev ja muutliku suunaga, jätsid korraldajad ebaühtlastele oludele viidates hüppevooru ära. See tähendas, et kasutusele võeti kolm päeva varem peetud eelvõistluse tulemused ja see oli Kristjan Ilvesele soodne lahendus. Üks hüpetest, mis tal viimastel päevadel Seefeldis õnnestus, oli just neljapäevane õhulend pikkusega 108,5 meetrit.
Nii sai 27-aastane Ilves alustada 12,5 kilomeetrist murdmaadistantsi minut ja kaks sekundit pärast liidrit Jarl-Magnus Riiberit. Ilves alustas särtsakalt ja sõitis mõnda aega koos norralase Jörgen Graabakiga, kuid lõpuni energiat ei jätkunud.
“Kindlasti ei olnud see selline tulemus, mida ise ootasin,” tõdes Ilves. “Aga täna olud ühtpidi mängisid mulle kätte ja teistpidi jälle võtsid ära ka. Need olud, mis olid murdmaarajal, olid meeletult rasked. Nagu teada, siis ma ei kuulu nende võib olla kõige tugevamate sõidumeeste hulka. Kes täna on väga tugevad suusatajad, need võtsid oludest palju rohkem välja. Ma üritasin ja proovisin minna, aga lõpuks olid jalad nii krampis, et üritasin lihtsalt lõpuni tulla.”
Riiber kontrollis kolmandat päeva järjest liidrina sündmusi ning võitis hooaja 11. ning karjääri 68. etapivõidu MK-sarjas. Seitsmendana alustanud Graabak oli kolmandat päeva järjest teine, kui näitas murdmaadistantsil ülekaalukalt parimat aega, möödudes lisaks Ilvesele sõidu käigus ka kõigist eespool alustanud austerlastest. Neist oli lõpuks kolmas Stefan Rettenegger.
Ilvesele läks pisut enam kui kaheminutilise kaotusega võitjale kirja selle nädalavahetuse parim 12. koht. “Sain aru, et hüpped kõiguvad. Et mõni hüpe tuleb ja teine läheb. Teisalt laupäevane suusasõit oli väga positiivne. Sain rahulikuma alguse teha ja suutsin lõpuni head tempot hoida,” ütles Ilves.
“Eks see etapp oli väga ülesse ja alla. Stabiilsust siin ei olnud, aga nüüd saan kodus paar päeva pisut puhata ja siis Otepää etapiks valmis olla. See on minu jaoks hooaja üks tähtsamaid võistluseid. Ma ise loodan väga, et suudan hüppemäel olla terav ja teha ära oma head stabiilsed hüpped. Seal suusarajad on pigem nii kiired ja tulevad rohkem pundisõidud. Eks saab olema huvitav. Aga võti on ikkagi hüppamine.”
Ilves ja ülejäänud kahevõistluse maailma paremik võistleb Otepääl MK-punktidele uue nädala reedest pühapäevani. Otepää MK-etapile saab otsepildis kaasa elada ETV ja ERR-i spordiportaali vahendusel.
Kristjan Ilvese kogemus kahevõistluses on olnud täis väljakutseid ja raskusi, kuid samas ka võitu ja eneseületamist. Tema sõnad, et olud mängisid talle kätte ja võtsid samal ajal ka ära, annavad aimu selle ala keerukusest ja ettearvamatusest. Siiski on Ilves suutnud neid takistusi ületada ning saavutada märkimisväärseid tulemusi. See näitab tema visadust, pühendumust ja vastupidavust. Ilvese lugu on inspireeriv ja annab lootust, et ka raskustest üle saamine on võimalik, kui vaid jääda sihikindlaks ja uskuda endasse.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus