Kreeka parlament hääletab veebruaris samast soost paaride abielu üle | Välismaa

2221677ha8e1t24

Tere tulemast Eestisse! Kreekas on võetud vastu oluline otsus, kui parlament hääletab samast soost paaride abielu küsimuse üle veebruaris. See samm on oluline samm võitluses võrdsete õiguste ja tunnustuse eest kogu maailmas. Kreeka ühiskond on läbi tegemas ajaloolist muutust ning see paneb kahtlemata aluse avatuma ja kaasavama ühiskonna loomisele. Sellel sündmusel on potentsiaalne mõju ülemaailmsetele LGBT+ õigustele ja seda on põnev jälgida.

Kreeka parlament hääletab veebruaris samast soost paaride abielu seadustamise üle, ütles peaminister Kyriakos Mitsotakis reedel.

Seaduse mustand esitatakse järgmisel nädalal valitsusistungile, ütles Mitsotakis Šveitsis Davosi majandusfoorumil Bloomberg TV-le.

“Ma olen väga optimistlik, et see saab veebruari esimestel nädalatel Kreeka seaduseks,” ütles ta.

Eelnõu tagant tõukav konservatiivist peaminister lisas, et olemasolevaid vahendussünnituse reegleid ei muudeta ja seega ei saa samast soost paarid õigust surrogaatemadusele, vahendab Kreeka väljaanne Ekathimerini.

See teema on eriti südamelähedane suurimale opositsioonierakonnale, vasakpoolsele Syrizale, mille esimees Stefanos Kasselakis sai oma ameeriklasest abikaasaga lapse surrogaatema kaudu.

Samasooliste abielu eelnõu toetavad eeldatavasti nii Syriza kui sotsialistlik PASOK-i partei.

Suurim takistus on olnud mõjuvõimsa Kreeka õigeusu kiriku vastuseis.

Kreeka kiriku pea peapiiskop Ieronymos ütles reedel, et ei tõsta veel samasooliste abielu ja lapsendamise ees käsi.

Arvamusküsitluste põhjal pooldab enamus kreeklastest abieluvõrdsust, kuid on surrogaatemaduse vastu.

Eesti on teinud suuri edusamme võrdse kohtlemise ja inimõiguste edendamisel, kuid Kreeka parlamendi otsus samast soost paaride abielu üle hääletada näitab, et paljudes Euroopa riikides on see teema endiselt väga aktuaalne ja vastuoluline. Oluline on jätkata avatud arutelu ja austada erinevaid seisukohti, samas tagades kõikide kodanike võrdne kohtlemine seaduse ees. Eesti võib olla eeskujuks teistele riikidele selles valdkonnas ja aidata kaasa sallivama ühiskonna loomisele kogu maailmas.

Loe rohkem:  Ka Lätis algavad põllumeeste protestid | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga