Kreeka konservatiivne valitsus kavatseb seadustada abieluvõrdsuse | Välismaa

2209821h7e82t24

Tere tulemast Eestisse! Kreekas on konservatiivne valitsus teinud märkimisväärseid samme, kavandades abieluvõrdsuse seadustamist. See samm oleks suur edasiminek LGBT+ kogukonna jaoks mitte ainult Kreekas, vaid kogu maailmas. See teema on tõstatanud palju arutelu ja vastuseisu, kuid see näitab ka progressiivsust ja avatust muutustele. Kui soovite olla kõigepealt kursis selle olulise teemaga, siis olete õiges kohas. Tule ja avastage Kreeka poliitilist maastikku ning selle mõju maailmas!

Kreeka konservatiivne peaminister Kyriakos Mitsotakis ütles kolmapäeval, et valitsus kavatseb legaliseerida riigis abieluvõrdsuse, kuid samast soost paarid ei saa õigust surrogaatemadusele.

“Juba 20 riiki Euroopas on seadustanud abieluvõrdsuse, me ei leiuta jalgratast,” ütles Mitsotakis Kreeka avalik-õiguslikule telekanalile ERT.

Peaministri sõnul tagab seaduseelnõu, et laste õigused eri ja samast soost vanematega peredes on samad, vahendab Kreeka väljaanne Ekathimerini.

“Samast soost paaridel on juba lapsed olemas, kuid neil pole võrdseid õigusi. Näiteks kui ema sureb, siis tema partneril pole mingeid õigusi lapsele,” ütles Mitsotakis.

Kreeka vasakpoolne opositsioon nõuab samuti abieluvõrdsuse kehtestamist. Ometi on valitsuse ja opositsiooni eelnõude vahel on üks suur erinevus.

“See idee, et muuta naised tellimusel laste tegemise masinateks, seda ei juhtu. Me ei hakka tegema midagi surrogaatemaduse vallas. Seda ei juhtu,” ütles peaminister.

Esmaspäeval esitas parlamendi menetlusse opositsiooni suurim jõud vasakpopulistlik erakond SYRIZA oma abieluvõrduse seaduseelnõu, milles on kirjas ka samast soost paaride õigused surrogaatemadusele.

Mitsotakis avalikustas juba lõppenud aasta juulis pärast tagasivalimist teiseks ametiajaks, et ta kaalub abieluvõrdsuse seadustamist. Ettepanekut on kritiseerinud peaministri enda erakonna Uue Demokraatia endine juht Antonis Samaras, kolm valitsuspartei enda parlamendisaadikut ja riigis mõjukas Kreeka õigeusu kirik.

Üksikud mehed saavad lapsendada Kreekas juba alates 1946. aastast, kuid LGBT kogukonna liikmed nõuavad täielikku õiguste võrdsustamist eri soost paaridega. Kooseluseadus kehtib Kreekas alates 2015. aastast.

Loe rohkem:  Biden: Putin vastutab Navalnõi surma eest | Välismaa

Eesti jaoks on oluline toetada igasugust võrdsust ja inimõigusi, kaasa arvatud abieluvõrdsuse seadustamine. Kreeka konservatiivse valitsuse plaan seadustada abieluvõrdsus on samm õiges suunas ning annab lootust, et ka teised riigid võivad järgida nende eeskuju. See näitab, et ühiskond areneb ja muutub avatumaks ning tolerantsemaks erinevate seksuaalsete orientatsioonide suhtes. Meil on hea meel näha, et ka teised riigid võtavad samme võrdsete õiguste tagamiseks kõigile oma kodanikele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga