Tere tulemast Eestisse! Krasnodari krais põleb Rosnefti Tuapse naftarafineerimistehas on viimane uudis, mis on tõmmanud palju tähelepanu üle maailma. See sündmus on mõjutanud mitte ainult Venemaa majandust, vaid on ka tekitanud muret rahvusvahelisel tasandil. Sellest on saanud oluline teema ka siin, Eestis, kus inimesed muretsevad keskkonnaohu ja nafta hinna tõusu pärast. Uudis on pannud meid mõtlema sellele, kuidas me saame paremini kaitsta meie keskkonda ja vähendada sõltuvust naftatoodetest.
Krasnodari krais põleb Rosnefti suur naftarafineerimistehas. Zelenski sõnul nõuab Ukraina Vene lennuki allakukkumise rahvusvahelist juurdlust. Valge Maja esindaja John Kirby ütles, et USA võimud ootavad rohkem infot Il-76 allakukkumise kohta.
Oluline neljapäeval, 25. jaanuaril kell 5.55:
– Krasnodari krais põleb Rosnefti naftarafineerimistehas;
– Handelsblatt: Ühendkuningriik pakkus Saksamaale lahenduse Ukrainale pikamaarakettide tarnimiseks;
– Zelenski: Ukraina nõuab Vene lennuki allakukkumise rahvusvahelist juurdlust;
– Valge Maja: ootame rohkem infot Il-76 allakukkumise kohta.
Krasnodari krais põleb Rosnefti naftarafineerimistehas
Öösel vastu neljapäeva algas suur põleng Krasnodari krais Tuapse linnas asuvas naftarafineerimistehases, mis kuulub Vene ettevõttele Rosneft.
Kohalike Vene võimude teatel pole esialgsetel andmetel kannatanuid ning päästetöötajad tegelevad tulekahju kustutamisega.
Sotsiaalmeedias levivate videote ja fotode järgi tegutsesid piirkonnas Ukraina droonid, mis võisidki rafineerimistehast tabada. Droone on täheldatud nii enne kui pärast tulekahju algust.
Handelsblatt: Ühendkuningriik pakkus Saksamaale lahenduse Ukrainale pikamaarakettide tarnimiseks
Saksa valitsus ei soovinud seni Ukrainale tiibrakette Taurus tarnida. Kolmapäeva õhtul teatas Saksa väljaanne Handelsblatt, et London pakub Berliinile nutika lahenduse Ukraina aitamiseks.
Anonüümseks jääda soovinud ametnike sõnul pakkusid Ühendkuningriigi võimud Saksa valitsusele skeemi, mille käigus tarnib Saksamaa Ühendkuningriigile rakette Taurus ning Ühendkuningriik tarnib omakorda Ukrainale oma ladudest senisest rohkem rakette Storm Shadow.
Väidetavalt tegi London sellise ettepaneku Berliinile juba mitu nädal tagasi, kuid otsust pole senimaani langetatud.
Saksamaa kantsleri Olaf Scholzi pressiesindaja keeldus kommenteerimast Handelsblatti väidet.
Zelenski: Ukraina nõuab Vene lennuki hukkumise rahvusvahelist uurimist
Ukraina president Volodõmõr Zelenski ütles kolmapäeva õhtul, et tuleb välja selgitada kõik asjaolud, mis puutuvad Venemaal Belgorodi oblastis toimunud Il-76 allakukkumist. Ühtlasi nõuab Zelenski rahvusahelist juurdlust faktide väljaselgitamiseks.
“Tuleb välja selgitada konkreetsed faktid. Niivõrd, kuivõrd on see võimalik, võttes arvesse, et lennuk kukkus Venemaa territooriumil ehk väljaspool meie kontrolli,” ütles Zelenski.
President rõhutas, et faktide väljaselgitamine on praegu esmatähtis ning Ukraina võimud uurivad toimunu asjaolusid.
“Andsin Ukraina välisministrile korralduse informeerida meie partnereid Ukraina käsutuses olevatest andmetest. Meie riik nõuab rahvusvahelist juurdlust,” lisas Zelenski.
Ukraina president rõhutas, et Venemaa mängib Ukraina sõjavangide elude ja nende sugulaste ning Ukraina ühiskonna tunnetega. Venemaa väidab, et allakukkunud lennuki pardal viibisid ukrainlastest sõjavangid. Ukraina võimude väitel transpordis lennuk rakette S-300.
Valge Maja: ootame rohkem infot Il-76 allakukkumise kohta
USA rahvusliku julgeoleku nõukogu esindaja John Kirby ütles kolmapäeva õhtul peetud pressikonverentsil, et USA-l pole andmeid selle kohta, kes võis viibida Vene Il-76 lennuki pardal.
Kirby sõnul teeb USA kõik võimaliku, et välja selgitada juhtumi asjaolud ning saada rohkem infot toimunu kohta. USA võimud nägid teateid, kuid ei saa neid kinnitada, lisas Kirby.
“Me oleme näinud teateid, me püüame saada infot, kuid minu poolt oleks ennatlik midagi oletada. Me ei tea, kuivõrd tõepärased on need teated. Ukraina ütleb üht, Venemaa teist, meil pole piisavalt infot,” seletas Kirby.
In conclusion, the recent fire at the Rosneft Tuapse oil refinery plant in Krasnodar Krai is a concerning incident with potential environmental and economic impacts. The safety and security of such facilities are of great importance not only for the region but also for neighboring countries like Estonia. It is essential for companies operating in the energy and oil industry to prioritize safety measures and invest in state-of-the-art equipment to prevent such incidents from occurring in the future. Additionally, transparent communication and cooperation between countries, including Estonia, are crucial in addressing the potential consequences of this incident and ensuring the wellbeing of the environment and its inhabitants.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus