Kotsar ja Baskonia särasid Euroliigas eelmise hooaja finalisti vastu | Korvpall

2213247hf12ct24

Tere tulemast Eesti korvpalli põnevasse maailma! Kotsar ja Baskonia näitasid Euroliiga mängus oma võrratut mänguoskust eelmise hooaja finalisti vastu. Nende säravad esitlused tõid fännidele palju rõõmu ja adrenaliini ning kinnitasid, et korvpall on Eestis endiselt hinnatud ja põnev spordiala. See oli vaid üks näide sellest, kuidas meie kodumaised talentid suudavad rahvusvahelisel tasemel silma paista. Olge valmis kogema veel rohkem põnevat korvpalliaktsiooni!

Korvpalli Euroliigas teenis Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia reedel tähtsa võidu, kui alistas tabelirivaali Olympiakosi 80:69.

Avaveerandi 14:17 kaotanud Baskonia tegi kolmanda perioodi keskel 43:40 eduseisust 8:0 spurdi ja Kreeka meeskonda pärast seda enam juhtima ei lubanud. Viimasel veerandajal kasvatas kodumeeskond edu ka 17 punktile ja juhtis poolteist minutit enne mängu lõppu 16 silmaga.

Võitjate eest teenis pika puuga enim mänguaega – 32 minutit – Kotsar, kes viskas kaheksa punkti (visked väljakult 3/7, vabavisked 2/4), võttis üheksa lauapalli, tegi koguni viis vaheltlõiget ja andis kaks resultatiivset söötu. Sander Raiestele jagus reedel väljakul kuus sekundit.

Üheksast kaugviskest viis tabanud Markus Howard kogus 21 punkti, Chima Moneke arvele jäi 15 punkti. Külaliste poolelt viskas Isaiah Canaan 19 punkti ning Nikola Milutinov lisas oma 12 punktile 14 lauapalli, neist kaheksa ründelauast.

Nii Olympiakosil kui Baskonial on tabelis 11 võitu ja 10 kaotust, mõlemad meeskonnad on koos sama võitude-kaotuste suhte peal olevate Monaco ja Partizaniga praegu play-in kohtadel.

Tabelis teisel kohal olev Barcelona (15-6) teenis neljanda järjestikuse võidu, kui alistas kodusaalis 91:73 Kaunase Žalgirise (7-14). Karjääri parima esituse pakkunud Dario Brizuela viskas Barcelona kasuks 24 punkti, Jabari Parker lisas 18 punkti ja kuus lauapalli. Žalgirise resultatiivseim oli 15 punkti visanud Edmond Sumner.

Loe rohkem:  Jokic kogus kolmikduubli ja Denver alistas teistkordselt Bostoni | Korvpall

Darius Thompson tabas väljakult 12 viskest kümme, kogus 26 punkti ja aitas Anadolu Efese (8-13) 99:75 võiduni kolmandal kohal oleva Bologna Virtuse (14-7) üle. Sealjuures lõpetas kahekordne Euroliiga meister lausa seitsmemänguliseks veninud kaotusteseeria.

Tabeli lõpus virelevate meeskondade omavahelises heitluses jäi peale Berliini Alba (4-17), kes alistas Lyoni (4-17) 88:63. Partizan (11-10) sai 88:79 jagu Tel Avivi Maccabist (12-9).

Kotsar ja Baskonia olid võrratud Euroliiga mängus eelmise hooaja finalisti vastu. Nende võrratu esitus tõi austust ja tunnustust kogu korvpallimaailmas. Eesti korvpallifännid olid rõõmsad nähes, kuidas nende kodumaa staar näitas end Euroopa suurimal korvpallil väljakul. See mäng oli tõeline pidu korvpalli fännidele üle maailma. Loodame, et Kotsar ja Baskonia jätkavad sama võimsalt ka tulevikus ning toovad rohkem rõõmu ja võitu nii enda meeskonnale kui ka fännidele.