Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart teatas hiljuti, et oli valmis end ise Euroopa Parlamenti kandideerima, kui praegune peaminister Jüri Ratas oleks otsustanud sinna minna. See avaldus tekitas tormi Eesti poliitikamaastikul, kuid samas näitas ka Kõlvarti pühendumist ja valmisolekut teenida Eesti rahvast Euroopa areenil. Kõlvart on tuntud oma kirgliku poliitilise tegevuse poolest ning tema sõnad kutsuvad üles avatud ja ausale arutelule Eesti poliitikas.
Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart ütles, et Jüri Ratasel oli võimalus kandideerida Euroopa Parlamenti Keskerakonna esinumbrina ja kindlustamaks Ratase valituks osutumine oli Kõlvart valmis ka ise kandideerima.
“Tal (Ratasel – toim) oli võimalik esinumbrina kandideerida. Aga oli soov, et 100 protsenti oleks koht tagatud. Ja ka mina olin valmis kandideerima ning Yana (Toom – toim) oli valmis selleks, et tema ei saa sisse,” rääkis Kõlvart esmaspäeval Delfile antud intervjuus.
Sisuliselt tähendas see kokkulepe, et Kõlvart oleks aidanud Keskerakonnale ühte mandaati tuua ning samas oleks ta võtnud ära Toomi hääli, mis suure tõenäosusega oleks taganud Ratase valituks osutumise.
Kõlvart lisas, et ta oli sellise kokkuleppega nõus ja jõudis sellest ka Toomiga rääkida, kes oli sellega nõus, et erakonnas rahu säilitada.
“Mis aga järgnes pärast – oli väga ebakorrektne konkurents erakonna sees. Nüüd ütleb ta (Ratas – toim), et ta ei kandideeri koos Yana Toomiga. Muidugi ei kandideeri, ta kandideerib ühe teise erakonna sees.”
Kõlvart ütles ka, et tema hinnangul toetab Yana Toom Ukrainat ja et seda kinnitab ka tema tegevus Euroopa Parlamendis.
Riigikogu aseesimees ja endine Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles 29. detsembril ERR-ile, et eurosaadik Yana Toomi käitumine kremlimeelseid aktiviste kohtus kaitstes kahjustab nii Keskerakonna kui ka Eesti mainet. Ratase sõnul ei peaks Toom ka Keskerakonna nimekirjas Euroopa Parlamendi valimistel kandideerima.
“Seda otsustab erakonna juhatus ja volikogu, aga ma arvan, et sellise suhtumisega, nagu tänases sõjaolukorras, kus agressor igapäevaselt pommitab, tapab Ukrainas inimesi ja siis minna toetama selle mõttelaadiga inimest oma
isiklikest vahenditest, ma ei näe, et see oleks Keskerakonna jaoks õige,
kui sellised inimesed kandideeriks,” ütles Ratas.
In conclusion, the decision by Tlleri Kõlvart to not run for the European Parliament, despite being ready to do so, is a significant one. It reflects the upcoming changes in the Estonian political landscape and the evolving strategies of political leaders. Kõlvart’s decision also sheds light on the complexities and dynamics within the Center Party. As Estonia continues to navigate its place within the European Union, it will be interesting to see how these decisions and developments will shape the future of Estonian politics and representation in the European Parliament.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus