Tere tulemast Eestisse! Kolonel Kiviselg on hoiatanud, et Vene vägedel on edu seal, kus nad väldivad otsepealetungi. See hoiatus on äärmiselt oluline, eriti arvestades praegust poliitilist olukorda meie piirkonnas. Eestlastena on meil kohustus olla teadlikud ja valmis selleks, et kaitsta meie riiki ja rahvast. Kolonel Kiviselg on asjatundja, kelle sõnad vajavad meie tähelepanu ja tegutsemist. Tuleb olla valvsad ja valmis igaks võimalikuks stsenaariumiks.
Vene relvajõud on saavutanud mõningast edu seal, kus otsepealetungide asemel on rünnatud ukrainlaste positsioone külgedelt; otserünnakutega on samas kantud suuri kaotusi ning mitmel suunal suuri rünnakuid läbi viia ei suudeta, ütles kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Ants Kiviselg.
Luganski suunal on lahingtegevus aktiivne ja seal on mitmed Vene rünnaküksused kandnud suuri kaotusi, mis on päädinud deserteerumistega üksustest, ütles Kiviselg. Ukraina hinnangul on just selles suunas oodata suurt rünnakute lainet, kuid seda mitte enne jaanuari lõppu-veebruari algust, mil maa on külmunud.
Samas tähendab jõudude ühte kohta koondamine, et teistel suundadel sellist rünnakuaktiivsust oodata pole, sest selleks pole lihtsalt piisavalt jõude, märkis Kiviselg.
Donetski suunal on Vene väed üritamas läbi lõigata ukrainlaste Avdijivka varustusteid ning seal on venelased üritanud rünnakuid läbi viia ka soomukitel, kuid need pole hästi õnnestunud, lausus Kiviselg.
Samas on Marinkast lõuna pool saatnud Vene vägesid mõningane edu, põhjus selleks on otserünnakute, kus inimkaotused on väga suured, vältimine ning külgedelt ründamine. “See eeldab, et üksused on hästi välja õpetatud ja juhitud, õnneks neid üksusi Venemaal palju pole, see on üks väheseid juhtumeid,” ütles Kiviselg.
Zaporižžja suunal on Vene väed rünnanud Hersoni piirkonda, kuid rünnakute aktiivsus on vähenenud ja seal on põhjuseks see, et seal peamiselt võitlevad merejalaväe ja õhudessandi üksused ei soovi lauprünnakule minna, lausus Kiviselg.
Dnepri idakaldal peavad siiani Ukraina loodud sillapead, kuigi Vene väed neid jätkuvalt ründavad. Dnepri jõe jäätumine aga tähendab, et vägede varustamisega on seal probleeme nii ukrainlastel kui ka venelastel.
In conclusion, the words of Kolonel Kiviselg emphasize the importance of avoiding direct confrontation with Russian forces in order to achieve success in Estonia’s defense strategy. The colonel’s insights into the methods of the Russian military provide valuable knowledge for Estonia’s defense planning. It is clear that strategic maneuvering and calculated actions are key to countering the potential threat from Russia. Estonia must continue to prioritize its defense capabilities and remain vigilant in the face of potential aggression from its eastern neighbor. It is crucial for Estonia to heed the advice of experienced military leaders like Kolonel Kiviselg in order to ensure its security and sovereignty.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus