Kläbo võitis Šveitsis ka pika distantsi, Diggins suurendas üldedu | Suusatamine

2231724h68d1t24

Tere tulemast Eesti suusasõpradele! Kläbo võitis hiljuti Šveitsis võidusõidu pika distantsi suusarajal, tõestades taas oma ületamatut oskust suusatamises. Samal ajal suurendas Ameerika sportlane Diggins oma üldedu, näidates tugevat võistlusvaimu ja pühendumust. Need suusasõidud on tõeline inspiratsioon kõigile, kes armastavad talispordialasid ja põnevaid võidusõite. Loodame, et need saavutused innustavad ka meie enda suusatajaid ning toovad veel rohkem rõõmu ja elevust suusahuvilistele üle kogu Eesti!

Murdmaasuusatamise MK-etapil Šveitsis Gomsis võitis meeste 20 km ühisstardist vabatehnikasõidu Johannes Hösflot Kläbo, naiste samal distantsil võidutses MK-sarja üldliider Jessie Diggins.

Gomsis ka laupäevase sprindi võitnud Kläbo sai oma hooaja kuuenda individuaalvõidu üsna napilt, kui edestas lõpusprindis Simen Hegstad Krügerit 0,7 sekundiga. Pjedestaalile mahtus ka prantslane Jules Lapierre (+12,0), MK-sarja üldliider Harald Östberg Amundsen (+13,5) jäi neljandaks. Ainsa eestlasena võistlustules olnud Alvar Johannes Alev kaotas 2.36 ja sai 54. koha.

Ka naiste ühisstardist sõidus selgus võitja alles finišijoonel, kui Jessie Diggins võttis Frida Karlssoni ees esikoha 0,6-sekundilise eduga. Kolmas oli šveitslanna Nadine Fähndrich (+2,0).

MK-sarja üldarvestuses kuulub Norra meestele neli kõrgeimat kohta: 1611 punkti kogunud Amundsenile järgnevad Erik Valnes (1311), Paal Golberg (1186) ja Kläbo (1124). Naiste seas edestab 1771 punkti kogunud Diggins rootslannasid Linn Svahni (1488) ja Karlssonit (1385).

Pärast kahenädalast pausi jätkub MK-sari pika nädalavahetusega Kanadas Canmore’is, seejärel võisteldakse USA-s Minneapolises.

Kläbo’s victory in the long distance race in Switzerland and Diggins’ overall lead increase are significant achievements for both athletes in the world of skiing. Their hard work and dedication to their sport is evident in their performances. It is also a moment of pride for Estonia to see these athletes excel on the international stage. This victory serves as an inspiration for young aspiring skiers in Estonia to aim for the same level of success. Overall, Kläbo and Diggins’ success is a testament to the talent and determination present in the world of skiing.

Loe rohkem:  MK-sarja üldliider ei pääsenud Lahti sprindis kvalifikatsioonist edasi | Suusatamine