Kindlalt juhtinud Rovanperä katkestas viimasel katsel, Linnamäe viies | Autoralli

2242515h80bbt24

Tere tulemast! Autoralli fännid võivad olla pettunud kuuldes, et noor talent Kalle Rovanperä katkestas viimasel katsel, olles seni kindlalt juhtinud võistlust. Ometi on see vaid üks osa põneva ja ettearvamatu spordiala võlust. Linnamäe viies oli kui õnnevalss, pakkudes põnevust ja draamat kuni viimase hetkeni. Ralli maailm on alati täis üllatusi ning see sündmus tõestab, et iga võistlus on täis adrenaliini ja pinget. Loodame, et tulete järgmisel aastal tagasi ja tunnete sama põnevust ning kirge kui tänavusel võistlusel.

Kahekordne autoralli maailmameister Kalle Rovanperä pidi Soome meistrivõistluste arvestusse kuuluva Lapimaa ralli viimasel katsel liidrikohalt katkestama ja nii läks võit tema tiimikaaslasele Elfyn Evansile. Georg Linnamäe ja tema kaardilugeja James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2) said üldarvestuses viienda koha.

Rovanperä alustas kahepäevast rallit nelja järjestikuse katsevõiduga, kuid jäi avapäeva viimasel katsel Elfyn Evansist (Toyota) kahe sajandiku võrra aeglasemaks.

Soomlane läks laupäevasele võistluspäevale vastu üldarvestuses 24-sekundilise eduga, mis paisus aga pärast kuuendat kiiruskatset juba 31,9 sekundi peale. Rovanperä võitis ka seitsmenda katse, kuid jäi enne hoolduspausi Evansile 0,5 sekundiga alla. Kahekordne maailmameister hoidis viimase nelja kiiruskatse eel üldarvestuses Evansi ees 36,3-sekundilist edu, kolmandal kohal oli kodupubliku ees kihutav Teemu Asunmaa (Škoda), kes jäi lõunaks aga Rovanperäst enam kui nelja minuti kaugusele.

Avapäeva üheksandana lõpetanud eestlane Georg Linnamäe ning tema kaardilugeja James Morgan lõpetasid laupäeva esimesed kaks katset esiviisikus ning jäid hoolduspausile eelnenud katsel võitjast vaid 2,6 sekundi kaugusele. Sellega tõusis ekipaaž üldarvestuses kolm kohta ning enne viimast nelja katset olid nad võrdlemisi kindlal kuuendal kohal.

Rovanperä võitis hoolduspausile järgnenud kolm katset ning kasvatas ralli viimase katse eel Evansi ees edu 54,5 sekundile, aga tema masinat tabas siis tehniline rike ja soomlane jäi raja kõrvale.

Loe rohkem:  RALLIBLOGI | Lappi lõpetas Rovanperä võidujada, Tänak jätkuvalt kolmas | Autoralli

Nii võitis Lapimaa ralli hoopis Elfyn Evans, kes edestas lähimaid konkurente enam kui viie minutiga. Rovanperä katkestamise tõttu tõusid kõik tema selja taga olnud mehed viimasel katsel ühe koha võrra: teine oli Mikko Heikkilä (+5.02,3), kolmas Teemu Asunmaa (+5.09,6), neljas Roope Korhonen (+5.38,0) ning viies Georg Linnamäe ja James Morgan (+5.59,3).

Kalle Rovanperä kindel juhtimine Autoralli viimasel katsel andis veelkord tõestust tema võimekusest, kuid kahjuks lõppes tema võistlus katkestamisega. See oli pettumus nii tema fännidele kui ka tiimile. Samas tuleb kiita ka Ott Tänakut ja Martin Järveoja, kes saavutasid suurepärase tulemuse ning tõid kodupublikule rõõmu. Loodame, et Rovanperä suudab oma potentsiaali edaspidi veel paremini realiseerida ning et järgmistel võistlustel läheb tal paremini.