Karikavõistluste finaali kordusetenduses jäi peale Mella | Käsipall

1705516693 2207809ha8dft24

Tere tulemast Eesti käsipalli kaasaelajad! Karikavõistluste finaali kordusetendus tõi põneva ja pingelise mängu, kus Mella meeskond suutis võidu koju viia. Fännid olid veendunud, et võit tuli kõva töö ja meeskonnatöö tulemusena ning nad nautisid võidu üle suurt rõõmu. Spordis on alati midagi imelist, mis toob inimesed kokku ja tekitab kirge ning rõõmu. Olgu see võit või kaotus, käsipall jätkab meie südames elamist ja meil on hea meel olla osa sellest põnevas mängus.

Teisipäeval läksid Arukülas Eesti naiste käsipalli meistrivõistluste teises kohtumises vastamisi karikafinaalis kohtunud kohalik Mistra ja KPK Mella/Tallinna SK. Detsembris jäid peale esimeses vooru SK Tapa alistanud pealinlased.

Mängu alguses võtsid võõrustajad ohjad enda kätte ning tugeva kaitse ja kiirrünnakute toel viis Annabel Aavik nad 11. minutil 7:2 ette. Kümme minutit hiljem tundus Mella jaoks minevat olukord veel lootusetumaks kui 5:8 seisult kaotati punase kaardi tõttu üks oma viimaste hooaegade liidermängija, Anastasija Bušina. Poolaja lõpuni liiguti siiski kordamööda skoorides ja garderoobi mingi Mistra eduseisus 14:12.

Viimasele perioodile tulid külalised paremini peale ning 10. minutiks oli vahe tagasi võideldud. Teisel poolaajal vastavalt kuus ja viis korda skoorinud Inga Bušina ja Alina Simacheva vedasid Mellat liidri puudumisel rünnakul. 46. minutiks juhtisid pealinlased juba 23:19 ning vaatamata Jennifer Mednikova väravatele, ei suutnud Mistra enam lähemale tulla. Lõppseisuks jäi 30:26 karikavõitjate kasuks.

Mella resultatiivseimad olid Simacheva ja Bušina vastavalt üheksa ja kaheksa tabamusega. Mistra poolelt viskasid Mednikova kuus ja Aavik viis väravat. “Kuigi alustasime hästi, jättis teise poolaja esitus kõvasti soovida. Me ei suutnud palli hoida, patustasime tehniliste vigadega ning vastased karistasid meid kiirrünnakutega ära. Peaksime ka tagantviskeid suutma rohkem teha,” analüüsis kaotuse põhjuseid Mistra poolelt neljal korral skoorinud Karmen Vaiksaar.

Loe rohkem:  Aeglaselt alustanud Rootsi sai EM-i avavoorus kindla võidu | Käsipall

Meistriliiga tabelis liigub Mella nii nagu ka karikavõistlustel vääramatult, olles kahe võiduga kindlalt tipus. SK Tapa ja Mistra, kes omavahel järgmises kohumises 24. jaanuaril vastamisi lähevad, ei ole veel punktiarvet avanud. Enne aga peab Mistra veel laupäeval Balti mere liiga kohtumise.

Käsipalli karikavõistluste finaali kordusetendusel õnnestus Melal võita. See oli põnev ja emotsionaalne mäng, mis pakkus pealtvaatajatele palju elevust. Mella meeskond näitas suurepärast meeskonnatööd ja visadust, mis viis lõpuks nende võiduni. Publik oli kaasaelav ning toetas mõlemaid meeskondi. See oli suurepärane näide sellest, kuidas spordiüritused toovad inimesi kokku ja loovad põnevat atmosfääri. Loodame, et selliseid põnevaid mänge näeme tulevikus veelgi rohkem.