Kansas City Chiefs jõudis teist aastat järjest Super Bowlile | Ameerika jalgpall

2232996hfd5bt24

Tere tulemast kõigile Ameerika jalgpalli fännidele! Kansas City Chiefs on teist aastat järjest jõudnud NFL-i Super Bowlile ning selle saavutuse üle on põhjust olla äärmiselt uhke. Meeskond on näidanud muljetavaldavat mängu ja kindlat meeskonnatööd, mis on toonud neile järjekordse võimaluse võidelda Super Bowlil trofee nimel. See on suurepärane saavutus mitte ainult meeskonnale, vaid ka nende pühendunud fännidele üle kogu maailma. Olge valmis tulevaks põnevaks mänguks ning toetage Kansas City Chiefsi nende teekonnal võidule!

Ameerika jalgpalli profiliigas NFL olid sõelmängude poolfinaalides võidukad tiitlikaitsja Kansas City Chiefs ja San Francisco 49ers. Finaalmäng ehk Super Bowl toimub Eesti aja järgi 12. veebruari öösel.

AFC konverentsi poolfinaalis kohtusid omavahel mullune võitja Kansas City ja play-off’iks kõrgeima asetuse teeninud Baltimore Ravens. Külalismeeskonna rollis olnud Kansas City skooris oma esimese rünnakuga touchdown’i, asudes 7:0 juhtima. Baltimore vastas järgmisel rünnakul touchdown’iga ja viigistas seisu.

Teisel veerandil kogus Kansas City kümme vastuseta jäänud punkti ja läks poolajapausile 17:7 eduseisul. Külalised pakkusid teisel poolajal Baltimore’ile mitmeid võimalusi vahet vähendada, kuid võõrustaja suutis vaid kolm punkti teenida ning Kansas City võitis lõpuks kohtumise 17:10.

Kansas City mängib viie aasta jooksul neljandat korda Super Bowlil. Mullu alistati Philadelphia Eagles 38:35, 2021. aastal tunnistati Tampa Bay Buccaneersi 31:9 paremust ning aasta varem saadi 31:20 jagu San Francisco 49ersist.

Tänavune Super Bowl on 2020. aasta finaalmängu kordusetendus, sest NFC konverentsi poolfinaalist pääses edasi 49ers, kes alistas kodumurul Detroit Lionsi 34:31.

Lions alustas kohtumist paremini, juhtides avaveerandi järel 14:0 ja poolajaks 24:7. 49ers kosus teisel poolajal ja võitis kohtumise tänu 27:0 spurdile, mis viis nad kolm minutit enne lõppu juhtima 34:24. Lions jõudis järelejäänud aja jooksul ühe touchdown’i skoorida, kuid enamaks nad suutelised polnud.

Loe rohkem:  NFL-is algavad play-off mängud | Ameerika jalgpall

49ers mängib Super Bowlil kaheksandat korda ning nende viimane tiitlivõit pärineb aastast 1994.

Järjekorras 58. Super Bowl mängitakse Eesti aja järgi ööl vastu 12. veebruarit Nevada osariigis, Las Vegases asuvas Allegiant staadionil. Super Bowli vaheajal esineb Usher.

Kokkuvõttes võib öelda, et Kansas City Chiefs on teinud aasta-aastalt suurepärast tööd, et jõuda taas Super Bowlile. Nende pühendumus, meeskonnatöö ja oskuslik mängustrateegia on toonud neile suurepäraseid tulemusi. Eesti jalgpalli fännid ootavad huviga nende esinemist Super Bowlil ning soovivad neile edu ja õnne. On selge, et Kansas City Chiefs on saavutanud märkimisväärse edu ning nende pühendumus on inspireeriv mitte ainult Ameerika jalgpalli fännidele, vaid ka spordisõpradele üle maailma.