Kanada tagas Copa Americal pääsu veerandfinaali | Jalgpall

2457638h1432t24

Kanada jalgpallikoondis tegi ajaloo!

Pärast draamaga rikastunud grupifaeli pääses Kanada Copa America veerandfinaali! Rõõmsad ja veidike uskumatud võidud tõid Kanada jalgpallile uue taseme ja kogusid kogu maailma tähelepanu. Kas see on algus Kanada jalgpalli ülestõusule? Jälgi edasi Coop!

Kanada mängis laupäeval 2024. aasta Kesk- ja Lõuna-Ameerika meistrivõistlustel ehk Copa Americal Tšiiliga viiki, kes suurema aja mängust pidi hakkama saama kümne mehega. Kanadale piisas viigist, et kindlustada endale alagrupis teine koht ning pääseda edasi sõelmängudele.

Tšiili vajas edasipääsemiseks hädasti võitu, kuid 27. minutil sai Gabriel Suazo Richie Laryea maha võtmise eest teise kollase kaardi ning ülejäänud mängu pidi Tšiili hakkama saama kümne mehega.

Viiginumbrid tulid kasuks Kanada meeskonnale, kes tagas sellega endale edasipääsu. Kahekordne meister Tšiili jäi Copa America A-alagruppi pidama. Viimati ei saanud Tšiii meeskond alagrupist edasi 2004. aastal.

Ilma Messita mänginud Argentina alistas alagrupis viimase kohaga piirdinud Peruu 2:0. Mõlema värava autoriks oli Lautaro Martinez. Argentina oli juba enne mängu Peruuga kindlustanud koha veerandfinaalis.

Kanada tegi Copa Americal ajalooliselt edukaid tulemusi, jõudes veerandfinaali! Meeskond näitas pingutust ja taktilist läbimõistmist, ületades grupi etapi ja kohtudes Brasiiliaga veerandfinaalis.

Kuigi kaotanud kaotusega Brasiiliale, on Kanada tulemus Eestist küllaga inspireeriv. See näitab, et meeskond on arenenud ja võimeline konkureerima maailma parimatega.

Loe rohkem:  USA naiskond vajas põhjanaabrite vastu penalteid, Brasiilia alistas Mehhiko | Jalgpall