Kaljulaid: Tallinnas saaks teha uue võimuliidu Keskerakonna ja EKRE-ta | Eesti

2176801ha75bt24

Tere tulemast, head inimesed! President Kersti Kaljulaid on teinud ettepaneku, et uus võimuliit Tallinnas võiks eksisteerida ilma Keskerakonna ja EKRE-ta. See on tekitanud palju debatti ning intriige poliitilises maastikul. Kui see ettepanek saaks teoks, kujundaks see oluliselt linna poliitilist dünaamikat. Tallinna jaoks on see suur samm, mis muudaks jäädavalt linna poliitilist maastikku. Loodame, et see ettepanek tõmbab kaasa palju arutelusid ja kriitikat ning suurendab meie poliitilist teadlikkust.

Tallinna linna oleks võimalik valitseda ilma Kesekerakonna ja EKRE-ta, kui ka Jüri Ratas peaks lahkuma Keskerakonnast, teatas Tallinna linnavolikogu ja riigikogu sotsiaaldemokraadist liige Raimond Kaljulaid.

“Et oleks üheselt arusaadav. Keskerakonnal on Tallinna volikogus ilma Kiige ja Hanimägita vaid 34 saadikut. Kui ka Ratas läheb, siis on 33. EKRE-l on 6. 33+6=39, seega on võimalik jätta opositsiooni nii Keskerakond kui ka EKRE. Kumbagi neist pole vaja, et linna juhtida.”

Tallinna linnavolikogus on kokku 79 kohta, poolthäälte enamuseks on seega vaja vähemalt 40 mandaati.

Kaljulaid täpsustas ERR-ile, et tema isiklikult pooldab üle 20 aasta Tallinnas võimul olnud Keskerakonna võimuliidust välja jätmist, aga see ei esinda kogu erakonna seisukohta. Näiteks mõjukas sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski, aga ka abilinnapea Madle Lippus on avaldanud arvamust, et senine võimuliit võiks jätkata.

Kaljulaidi sõnul pole SDE juhatus Tanel Kiige ja Andre Hanimäe Keskerakonnast lahkumise järel kogunenud, mistõttu ei osanud ta välja tuua, kui palju on tal erakonnas mõttekaaslasi.

SDE Tallinna linnavolikogu fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski ütles teisipäeval ERR-ile, et senine koalitsioon pealinnas toimib ja sotsidel on ka tahtmine koos Keskerakonnaga jätkata.

“Meie ridades on neid inimesi, kes eelistaksid teistsugust võimuliitu ka Tallinnas. Aga poliitika on ratsionaalne tegevusvaldkond ja siin meeldib või ei meeldi kategooriad ei ole meie jaoks otsustamise aluseks,” rääkis ta.

Loe rohkem:  Mullu registreeriti seksuaalkuritegusid pea neljandiku võrra rohkem kui aasta varem | Eesti

In conclusion, President Kaljulaid’s suggestion of forming a new power alliance in Tallinn without the participation of the Center Party and the Conservative People’s Party of Estonia (EKRE) has sparked a debate in the country. It is clear that the current political landscape is in flux, and alternative alliances are being considered. This signals a potential shift in power dynamics and could lead to a more diversified political environment. It remains to be seen how this proposition will be received and whether it will lead to substantial changes in Estonia’s political landscape.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga