Kalev/Cramo jätkas võiduseeriat, Pärnu pidi VEF-i paremust tunnistama | Korvpall

2213823h42e0t24

Tere tulemast Eesti korvpalli maailma! Kalev/Cramo on jätkanud võiduseeriat ning näidanud oma tugevust ja kindlat mängu. Pärnu meeskond aga oli sunnitud tunnistama VEF-i paremust. Korvpall on Eesti üks armastatumaid spordialasid ning pakkub põnevust ja pinget igale spordisõbrale. Meie meeskonnad on tõelised võitlejad ning nende pühendumus ja kirg mängu vastu on inspireeriv. Lisaks on korvpalli mängud suurepärane võimalus kogukonnale kokku tulla ja üheskoos põnevat mängu nautida. Tulge ja avastage Eesti korvpalli võlu!

Korvpalli Eesti-Läti liigas teenis tabeliliider BC Kalev/Cramo laupäeval hooaja 18. võidu, kui alistas võõrsil BK Ogre 11 punktiga. Kodupubliku ees mänginud Pärnu Sadam pidi aga kaotusega leppima, kui jäi Riia VEF-ile kümne punktiga alla.

Reedel Valmieras võidutsenud Kalev/Cramo asus kohtumist varakult juhtima ning saavutas teisel veerandil kaheksapunktilise edu, kuid mängis selle siis maha ning jäi ise viiepunktilisse kaotusseisu. Siiski leidis valitsev Eesti meister piisavalt hoogu, et poolajaks taas neljaga ette rebida.

Teisel poolajal Eesti klubi enam vastast lähedale ei lubanud ning teenis lõpuks võõrsil soliidse 78:67 (16:12, 22:22, 18:16, 22:17) võidu. Tegemist on nende kümnenda järjestikuse võiduga Eesti-Läti ühisliigas, viimane kaotus jääb novembrisse.

Nii Mikk Jurkatamm kui Severi Kaukiainen skoorisid 13 silma, mõlemad jagasid ka neli resultatiivset söötu. Mihkel Kirves panustas 12 punkti ning kaheksa lauapalliga, Rauno Nurger lisas omalt poolt 11 silma ning Manny Suarez jõudis samuti kahekohalise punktisummani, lõpetades kohtumise kümne punktiga.

Ogre eest viskasid nii Andrew Deshawn Corum kui Kristaps Mediss 19 punkti, kuid keegi teine kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Corum haaras ka üheksa lauapalli. Kristaps Dargais võttis 12 lauapalli, kuid jäi kaksikduublist ühe punkti kaugusele.

Loe rohkem:  Lakers vajas Warriorsi alistamiseks kahte lisaaega | Korvpall

Teine Eesti klubi aga laupäeval nii edukas polnud – Pärnu Sadam pidi kodus kaotusega leppima. Pärnu asus kohtumise alguses tempot dikteerima, kuid jäi poolajaks 11-punktilisse kaotusseisu. Minut enne mängu lõppu jõudsid nad kolme punkti kaugusele, kuid sellest ei piisanud ja Riia VEF võttis 88:78 (22:21, 29:19, 14:14, 23:24) võidu.

Robert Valge tegi hea mängu, lõpetades 26 punkti, kolme lauapalli ning kahe korvisööduga. Troy Barnies lisas omalt poolt 16 punkti ja viis lauda, Siim-Markus Post skooris 14 punkti ja jagas neli resultatiivset söötu.

VEF-i eest tegi Arnaldo Toro Barea võimsa kaksikduubli, skoorides 24 punkti ning haarates lausa 17 lauapalli. Maris Gulbis lisas 21 punkti ning neli lauda.

Laupäeva õhtul mängivad veel tiitlikaitsja Prometei ning Riia Zelli.

Kalev/Cramo jätkas võiduseeriat, saavutades võidu Pärnu üle. Nende tugev mäng ja kindel võidujooks näitab nende meeskonna pühendumust ja võimekust. Samas, Pärnu võitles südikalt, kuid pidi lõpuks VEF-i paremust tunnistama. Korvpall on alati ettearvamatu mäng, mis pakub põnevust ja emotsioone nii mängijatele kui ka fännidele. Järgmised mängud toovad kindlasti kaasa uusi põnevaid lahinguid ja meie korvpallifännid saavad olla uhked Eesti korvpalli tugeva esinduse üle.