Eesti Kaitsevägi on võtnud kasutusele uue ja kaasaegse lähenemise ajateenijate väljaõppele, pakkudes neile üha rohkem drooni-väljaõpet. Selline areng on oluline samm kaasaegse sõjalise tehnikaga kohanemisel ning annab ajateenijatele väärtuslikke oskusi ja kogemusi. Droonide kasutamine väeüksuste poolt on muutunud üha tavalisemaks ning Kaitsevägi on otsustanud panustada ajateenijate professionaalsesse arengusse selles valdkonnas. See uuenduslik lähenemine tõestab Eesti Kaitseväe pühendumust kaasaegse sõjalise võimekuse arendamisel.
Kaitsevägi kasutab ajateenijate väljaõppes üha enam Ukraina sõja näiteid, sealhulgas ka droonide kasutamist ning nende vastu võitlemist ning teisi uusi tehnoloogiaid.
Ukraina sõjasündmused annavad olulist teavet ka selle kohta, mida on vaja ajateenijatele õpetada, tõdes 2. jalaväebrigaadi operatiivsektsiooni ülem, kolonelleitnant Madis Koosa.
“Praegu on lihtsam ajateenijale seletada, miks on vaja osata väga hästi maskeeruda, varjuda, kaevuda, kindlustada, saada aru miinidest, tuvastada miiniväljade asukoht, [osata käituda] sinna sattudes ja nii edasi. Sotsiaalmeedias on väga häid õppevideosid täis, seetõttu on meil läinud palju lihtsamaks. Võib-olla kõige suurem õppetund ajateenijale on just õhuvaatlusest varjumise olulisus ja kui me räägime 2. brigaadi ajateenijatest siis nemad on ka näinud muutust seoses liitlaste kohaloluga Võrus Taara linnakus. Nüüd on võimalik ka Lõuna-Eestis ajateenijatel [liitlastega] koostööd teha, varem oli see võimalus pigem 1. brigaadis,” rääkis Koosa.
Kolonelleitnant ütles, et droonide kasutamine on uus valdkond ajateenijate väljaõppes.
“Esimest korda on ka jalaväeüksused saanud enda kasutusse droonid. See on jällegi üks Ukraina õppetund, et see peab olema nii madalal tasemel kui võimalik ja kui ma enne mainisin õhuvaatluse eest varjumist, mis ongi seotud sellega, et vastane kasutab palju droone ja me peame ka enda poolt ise õppima kasutama seda võimekust, et lisaks uutele kuulipildujatele ja tankitõrjerelvadele, mis on see aasta relvastusse jõudnud, on ka multirootor-droonid jalaväe tasemele välja – see on päris suur muutus väljaõppes.”
Ajateenija, nooremseersant Jürgen Pill kirjeldas oma kogemust: “Tänapäeval on kõik sõjanduses läinud üle droonipõhiseks ja meile ongi nüüd õpetatud, kuidas siis metsas käituda, et jääda droonidele vähem nähtavaks ja kuidas end selle eest paremini varjata.”
Kaitseväe otsus anda ajateenijatele rohkem drooni-väljaõpet on oluline samm kaasaegse sõjalise ettevalmistuse suunas. Droonide kasutamine on muutunud üha olulisemaks osaks sõjategevuses ning on oluline, et Eesti kaitsevägi oleks selles vallas hästi varustatud ja koolitatud. Täiendav drooni-väljaõpe annab ajateenijatele vajalikud oskused ja teadmised, et nad saaksid tulevikus olla tõhusad ja professionaalsed sõdurid. See investeering näitab, kui pühendunud on Eesti kaitsevägi oma riigi kaitsmisele ning kuidas nad pidevalt täiustavad oma võimekust vastata muutuvatele julgeolekuolukordadele.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus