Jüri Pihel: võiduloo suurim miinus on, et lauljad pole noored ja ilusad | Eesti Laul

2264553he7a9t24

Tere tulemast Eesti Laulu! Jüri Piheli sõnad võivad tunduda üllatavad, kuid tema ausus ja otsekohesus on toonud kaasa palju arutelu. Kas vanuse ja välimuse peaks olema lauluvõistlustel oluline? Just sellisteks küsimusteks on Jüri Pihel esitanud. See on värske pilk muusikamaailmale, kus noored ja ilusad lauljad on sageli eelistatud. Kas võiduloo suurim miinus võib tegelikult olla selle ausus ja avatus erinevatele vaatenurkadele? Jääge kuulama, kuidas Jüri Pihel avab arutelu Eesti Laulu publikule!

Telerežissöör ja -produtsent Jüri Pihel ütles R2 saates “Hommik!” et Eesti Laulu võiduloo plussideks on loo kaasahaaravus ja silmapaistvus muude lugude hulgast ning miinusteks, et laulu esitajad ei ole noored ja ilusad ning et lool puudub kaasalauldav fraas, mis jääks kummitama.

“Tänavuses Eesti Laulu finaalis oli kõik lood sellised, et mul isiklikult ei olnud suuri emotsioone, et kes neist nüüd võidab. Võidulugu on minu jaoks seda tüüpi lugu, nagu eelmise aasta Eurovisiooni võitja, et tuleb üks artist, kelle puhul sa tead, et tõenäoliselt ta võidab. Sellel lool on mõned väga suured plussid ja siis tal on kindlasti mõni väga suur miinus,” kommenteeris Jüri Pihel.

Piheli sõnul on võiduloo üks miinus see, et riikides, kus Eestit väga hästi ei tunta, ei saada aru, miks kamp tõsiselt vanu mehi, olgu nad siis prillidega või ilma, tahavad lauluvõistlusele tulla. “Üldiselt on nooremal ja ilusamal inimesel popmuusika žanris alati teatud eelised. Kui taustsüsteemi nende inimeste kohta ei ole, kes ja miks seal laulavad, siis on väga keeruline läbi lüüa, sind lihtsalt ei teata,” lisas Pihel.

“See on huvitav lugu, aga objektiivselt võttes seal muusikat ei ole. Laulus puudub kaasalauldav fraas. Mul isegi eestlasena on keeruline mõista, et mida nad laulavad. Puudub fraas, mida ma saaksin kaasa laulda või kaasa ümiseda. Laulus ei ole sellist kohta, mis pärast jääks kummitama,” ütles Pihel.

Loe rohkem:  Karmel Killandi: Eesti Laulu poolfinaali aitab ellu viia sadakond inimest | Eesti Laul

Plussidest rääkides ütles Pihel, et objektiivselt võttes on laulus 100 protsenti olemas kaasahaaravus. “See mingil juhul ei ole halb lugu, see on päris huvitav lugu. Kui ma päris esimest korda seda kuulsin, mõtlesin, et küllap sel lool läheb Balkanil hästi. Aga see lugu ei ole üks paljudest eurolauludest, see lugu jääb kindlasti silma,” arvas Pihel. “Finaalis oli mitu lugu, mis olid nii klassikalised Eurovisiooni laulud, et need oleks täiesti ära kadunud sinna Eurovisiooni möllu sisse, kui nad oleksid Eurovisioonile jõudnud.”

Piheli sõnul oli aasta 1992, kui ta üsna noore ja algaja ETV meelelahutussaadete programmijuhina Eurovisiooni lauluvõistluse Eestisse tõi. “See ongi minu keelest üks selline asi, mida televisioon peab tegema, mis on Televisioon selle kõige suurema T-tähega, see on praegu, otse ja nüüd. Tänavuaastane Eesti Laulu režii oli suurepärane. Mina ootangi Eurovisiooni lauluvõistluselt seda unikaalset võimalust kolm ja pool tundi ühel laupäeva õhtul lihtsalt unustada kõik muu, vaadata mitte liiga tõsiselt kogu seda klounaadi ning olla koos kolmesaja miljoni inimesega.”

Overall, the Estonian singer and music critic, Jüri Pihel, believes that the biggest drawback of the song “Võiduloo” in the Estonian national selection for Eurovision, Eesti Laul, is that the singers are not young and beautiful. While this may be a valid point in the entertainment industry, it is important to remember that music should be appreciated for its artistry and skill rather than just the appearance of the performers. It is crucial to focus on the talent and creativity that the musicians bring to the stage, rather than placing undue emphasis on their physical attributes.

Loe rohkem:  Ott Sepp Eesti Laulu vaheklipist: kodulinna üle on väga lihtne nalja teha | Eesti Laul

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga