Tere tulemast Eestisse! Hiljuti jõustus Texase osariigis vastuoluline immigratsiooniseadus, mis on tekitanud palju poleemikat nii Ameerika Ühendriikides kui ka välismaal. See seadus on tõstnud esile küsimusi seoses immigratsiooni piirangutega, inimõiguste kaitsmisega ja rassilise diskrimineerimisega. Kuidas see seadus mõjutab Texase elanikke ja mida see tähendab ülejäänud maailma jaoks? Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle kontroversiaalse seaduse tagajärgede kohta.
USA konservatiivide enamusega ülemkohus lubas teisipäeval jõustuda Texase vastuolulisel immigratsiooniseadusel, mis annab osariigi politseile õiguse Mehhikost ebaseaduslikult Ühendriikidesse sisenenud immigrante kinni pidada ja välja saata.
Demokraadist president Joe Bideni valitsus on seadusele tugevalt vastu seisnud põhjendusega, et immigratsiooni eest vastutavad föderaalsed, mitte osariigi võimud.
Föderaalkohtunik külmutas läinud kuul Texase osariigi võimude vastu võetud seaduse. Kuigi seadus jõustus, vaidlustatakse see veel apellatsioonikohtus.
Valge Maja kritiseeris otsust teravalt.
“See seadus on järjekordne näide piiriküsimuste politiseerimisest vabariiklaste juhtkonna poolt, mis blokeerib samas tegelikke lahendusi, ütles Valge Maja esindaja Karine Jean-Pierre avalduses.
“Me oleme põhimõtteliselt eri meelt ülemkohtu korralduse osas, mis lubas Texase kahjuliku ja põhiseadusevastase seaduse jõustumist,” lisas ta.
Kolm ülemkohtu liberaalset kohtunikku jäid teisipäevase otsuse suhtes eriarvamusele.
“Täna ärgitab kohus täiendavat kaost ja kriisi sisserände osas,” kirjutas kohtunik Sonia Sotomayor.
“Texas võttis vastu seaduse, mis reguleerib otseselt mittekodanike riiki sisenemist ja väljasaatmist ning annab osariigi kohtutele selgesõnalise korralduse eirata käimasolevaid föderaalseid immigratsioonimenetlusi,” ütles Sotomayor.
“See seadus muudab üle sajandi püsinud föderaalriigi võimude tasakaalu.”
Lõppkokkuvõttes tuleb valitsusel ja seadusandjatel võtta vastutus ja teha otsused, mis on rahva huvides ning aitavad kaasa ühiskonna arengule. Texases jõustunud vastuoluline immigratsiooniseadus tekitab kahtlusi ja vastuolulisi arvamusi, kuid oluline on leida tasakaal kõigi osapoolte vahel. Eesti kui riik peab jälgima sarnaseid arenguid maailmas ja õppima teiste kogemustest. Oluline on säilitada avatus ja tolerantsus ning kaitsta inimõigusi kõigi kodanike jaoks.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus