Jokic tegi Warriorsi vastu hiilgava kolmikduubli, Kings alistas Clippersi | Korvpall

2280207h332ct24

Nikola Jokic amazed fans with a stellar triple-double performance against the Warriors, leading his team to victory. Meanwhile, the Kings pulled off a surprising win over the Clippers in an action-packed game. Basketball enthusiasts in Estonia were treated to a thrilling night of NBA action, as these two standout performances showcased the skill and talent of some of the league’s top players. The competitive spirit and excitement on the court left fans eagerly anticipating the upcoming games and what other surprises the NBA season may have in store.

Kahekordne NBA kõige väärtuslikum mängija Nikola Jokic juhtis ööl vastu esmaspäeva oma koduklubi Denver Nuggetsi võõrsil Golden State Warriorsi vastu 119:103 võidule. Kolmikduubliga sai hakkama ka leedulane Domantas Sabonis, kelle Sacramento Kings alistas kodus Los Angeles Clippersi.

Jokic ja Nuggets jäid võõrsil Warriorsi vastu koheselt tagaajaja rolli ning jäid teisel veerandil 16-punktilisse kaotusseisu. Tiitlikaitsja Nuggets lõpetas veerandi aga võimsalt ning jõudis poolajaks 61:61 viigiseisuni.

Kolmandal veerandil asusid nad ise mängutempot dikteerima ning läksid otsustavale veerandile vastu neljapunktilise eduseisuga. Neljandal veerandil paisus edu kahekohaliseks ja Denver enam tagasi ei vaadanud, vormistades lõpuks 119:103 (30:36, 31:25, 30:26, 28:16).

Serblane Nikola Jokic tegi taaskord uskumatu esituse, lõpetades mängu 32 punkti, 16 lauapalli ja 16 resultatiivse sööduga. 37 minutit platsil veetnud keskmängija lisas sellele veel neli vaheltlõiget ja ühe bloki. Muuseas oli see tema kolmas järjestikune kolmikduubel ning karjääri kolmas 30-15-15 mäng.

Jamal Murray lisas omalt poolt 27 silma, Warriorsi eest viskasid Klay Thompson ja Stephen Curry kahe peale 43 punkti. Jonathan Kuminga lisas sellele veel 19 silma ja kuus lauapalli.

Loe rohkem:  Poolajal juhtinud Tartu Ülikool kaotas eurosarjas suurelt | Korvpall

Nuggets on läänekonverentsis kolmandal kohal, kuid on Oklahoma City Thunderist ja Minnesota Timberwolvesist ühe enama mänguga ühe võidu vähem teeninud. Warriors heitleb play-in turniiri koha eest, pärast pühapäevast mängupäeva hoitakse läänes kümnendat kohta.

Sacramento Kings teenis samuti olulise võidu, kui alistas läänekonverentsis neist koha võrra kõrgemal asetseva Los Angeles Clippersi tugeva teise poolaja toel 123:107 (25:28, 33:23, 31:29, 34:27). Kings jätkab läänekonverentsis viiendal kohal, neljandal tabelireal asetsev Clippers on aga nelja võidu kaugusel.

Leedulane Domantas Sabonis tegi samuti kolmikduubli, kui panustas 36 minutiga 17 punkti, 15 lauapalli ja 12 korvisöötu. Üleplatsimees oli aga De’Aaron Fox, kes viskas 33 silma, jagas seitse korvisöötu ja haaras kuus lauapalli.

Clippersi eest jõudsid kolm mängijat kahekohalise punktisummani, resultatiivseim oli aga 21 punkti visanud Norman Powell. Nii Kawhi Leonard kui James Harden panustasid 20 punktiga.

Portland Trail Blazers – Charlotte Hornets 80:93

Kokkuvõttes jäi õhku põnevust ja elevust pärast seda, kui Jokic tegi Warriorsi vastu hiilgava kolmikduubli ning Kings suutis alistada Clippersi. Mõlemad mängud olid täis põnevust ja emotsioone ning näitasid, et korvpall on alati ettearvamatu ja kaasahaarav spordiala. Jokici ja Kingsi mängijate esitusi tuleks kindlasti tunnustada ning loota, et järgmised mängud toovad veel rohkem põnevust ja pinget. Eesti korvpallifännid saavad olla uhked nende saavutuste üle ning oodata tulevikus veel suurepäraseid mänge ja emotsioone.

Loe rohkem:  NBA viimane Detroit Pistons alistas tippmeeskonna | Korvpall