Johaug naasis kodustel meistrivõistlustel võimsa võiduga | Suusatamine

2319738he710t24

Johaug valitses taas kodustel meistrivõistlustel, tõestades oma ülemvõimu suusatamises. Norra suusataja triumfeeris võimsa võiduga, näidates selgelt, et tema vorm on endiselt tipptasemel. Ta laiutas konkurentidele vahed ning demonstreeris oma tehnilist oskust ja vaprust. See võit tõstab kindlasti tema enesekindlust ja loob suurepärase hoo selleks hooajaks. Johaugi naasmine ja võimsus kodustel meistrivõistlustel on kindlasti midagi, mida kõik suusahuvilised jälgima peaksid.

Neljakordne olümpiavõitja Therese Johaug naasis laupäeval tippsporti ning tegi seda tormihoiatusega, kui teenis murdmaasuusatamise Norra meistrivõistlustel 30 km vabatehnikadistantsil kindla võidu.

Norralanna naasis suusarajale rabedalt, kuid oli 5,8 kilomeetri peal konkurentidest 18,5 sekundi võrra kiirem. Kümne kilomeetriga kasvas vahe aga minuti ja 44 sekundi peale ning Johaug ületas finišijoone teistest pea kolm minutit kiirema ajaga.

“Ma olin ise ka üllatunud!” ütles 35-aastane Johaug NRK-le. “Väga lõbus oli taas suusatada ja võistluspinget tunda. Aga ma tõesti ei arvanud, et nii hästi läheb.”

Teise koha saavutas ameeriklanna Sophia Laukli, kes kaotas Johaugile kahe minuti ja 49 sekundiga, kolmandaks jäi norralanna Magni Smedaas, kes oli ameeriklannast 1,9 sekundi võrra aeglasem.

2022. aastal pärast Pekingi olümpiamänge oma karjääri lõpetanud ja siis emaks saanud Johaug kaalub NRK-le teadaolevalt järgmisel hooajal MK-sarja naasta. Järgmisel aastal toimub Trondheimis ka suusaalade MM.

Therese Johaug naasis kodustel meistrivõistlustel võimsa võiduga ning näitas taas kogu maailmale oma ületamatut suusatajate oskusi. Tema võit tõestas taas kord, miks ta on üks maailma parimaid suusatajaid. Eesti suusatajatel on palju õppida selliselt kogenud sportlaselt, ning Johaugi võidud innustavad kõiki suusahuvilisi rohkem panustama ja oma piire ületama. Loodame, et ta jätkab sama edukalt ka tulevikus ning inspireerib noori suusatajaid üle kogu maailma.

Loe rohkem:  Tartu suusamaraton saab ühe märkimisväärse uuenduse | Suusatamine