Tere tulemast Miiamilla muuseumisse, kus Jane Meresmaa-Roos ja tema meeskond soovivad muuta maailma mängulisemaks. Jane on tuntud Eesti disainer ja visionäär, kes on pühendunud laste loovuse ja õppimise toetamisele läbi interaktiivsete ja kaasahaaravate näituste. Tema kirg ja pühendumus on loonud ainulaadse kogemuse, mis inspireerib nii noori kui ka vanu avastama, õppima ja lõbutsema. Astuge sisse ja avastage mänguline maailm, mille loomisel on oluline roll just Jane Meresmaa-Roosil.
Viieaastasena ETV lastelavastuses Karoliinat kehastanud Jane Meresmaa-Roos rääkis “Ringvaates”, et kuigi teda lavakasse vastu ei võetud, on ta kogu oma elu saanud nii näidelda kui lavastada. Lastemuuseumi Miiamilla juhatajana võttis ta ka muuseumi uuenduskuuri kui üht suurt lavastusprojekti.
“Olin viieaastane ja käisin samas lasteaiarühmas, kus ka Eve Viilupi laps, kes pakkus mu vanematele, et kas ma sooviksin osaleda lastelavastuses “Hei, pöialpoisid!” ning kehastada täiesti tavalist last Karoliinat, kes elab täiesti tavalises Lasnamäe korteris,” meenutas Jane Meresmaa-Roos, kes 1987. aastal mängis ETV populaarses lastelavastuses “Hei, pöialpoisid!”
Meresmaa-Roos meenutas, et hilisemates hooaegades hakkas Eve Viilup sarja ka lapse endi soove sisse kirjutama. “Näiteks tahtsin saada sarjas endale väikest õde ja saingi õeks Eve väikese tütre Teele.”
Meresmaa-Roosi sõnul talle pärast seda rohkem rolle ei pakutud. “Lavakasse mind kahel korral vastu ei võetud, siis leidsin endale väiketeatri nimega Teoteater, kus ma tegutsen nii näitleja kui lavastajana,” lisas ta.
“Mõtlen muuseumist kui lavastaja, püüan seda maailma hoida ja lavastada,” ütles Meresmaa-Roos, kes on nüüd uuenduskuuri läbi teinud Kadrioru lastemuuseumi Miiamilla juhataja. “Tahame maailma lapsele mängulisemaks tuua.”
Muuseumis sõidavad rongid laes ja autod seina peal. “Tööõnnemasin on meil ka. Seda masinat kasutavad lapsed kõige rohkem, sest siit tuleb piisavalt tööd tehes välja rahatäht. Patjadel pikutades saab planeete vaadelda ja suurde kappi peitu minna,” loetles ta muuseumi populaarseid atraktsioone.
“Rääkides sellest kapist, räägid sa tegelikult enda kehast, sinu sees on palju erinevaid tundeid. Rõõmu saab ka jagada, meie sees elavad tundeelukad, mida me lasime lastel joonistada,” tutvustas Meresmaa-Roos, kuidas nad muuseumis uuenduskuuri tehes väikeste külastajate soovide ja unistustega arvestasid. “Meie muuseumis aeg seisab, kui lapsed siia tulevad, ei taha nad enam siit ära minna.”
Jane Meresmaa-Roos on tõeline muutuste eestvedaja, kes soovib Miiamilla muuseumis maailma mängulisemaks muuta. Tema visioon ja kirg laste loovuse toetamiseks on inspireeriv ning oluline samm laste arengu ja õppimise edendamisel. Miiamilla muuseum pakub lastele võimaluse avastada ja õppida läbi mänguliste tegevuste ning tänu Jane Meresmaa-Roosele saab see kogemus olema veelgi rikkalikum ja põnevam. Tema panus muuseumi arengusse on märkimisväärne ning annab lootust, et tulevikus on lastel veelgi rohkem võimalusi oma loovust väljendada.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus