Holland näitas EM-il võimu, Eesti lõpetas võrdsel pulgal Saksamaaga | Kiiruisutamine

2205454hd82dt24

Tere tulemast Eesti spordiuudistesse! Holland näitas Euroopa meistrivõistlustel kiiruisutamises oma võimu, võttes mitmeid medalikohti. Samal ajal lõpetas Eesti võistkond võrdsel pulgal Saksamaaga, näidates end tugeva konkurentsina rahvusvahelisel areenil. Kiiruisutamine on alati olnud oluline osa Eesti spordimaastikust ning meil on uhke tunne näha meie sportlasi võistlemas ja silma paistmas rahvusvahelistel võistlustel. Jääme ootama, milliseid saavutusi toob tulevik kiiruisutajatele Eestis ja Hollandis.

Heerenveenis kulmineerunud kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustel võitis võõrustaja Holland 14 võimalikust kullast kümme, kaks esikohta teenis Norra, ühe said Poola ja Belgia. Seejuures võitsid hollandlannad kõik naiste distantsid.

Võistluste kõige edukamaks kiiruisutajaks kerkis hollandlanna Marijk Groenewoud, kes võitis avapäeval naiste 3000 meetri distantsi ja kuulus pühapäeval ka Hollandi võidukasse võistkondliku jälitussõidu naiskonda.

Viimasel päeval teenis Groenewoud esikoha ka naiste ühisstardist sõidus (66 punkti), kus edestas koondisekaaslast Irene Schoutenit (40) ja itaallannat Francesca Lollobrigidat (20).

Meeste ühisstardist sõidu võitis belglane Bart Swings (60), kellele järgnesid austerlane Gabriel Odor ja norralane Allan Dahl Johansson (20).

Pühapäeval kavas olnud naiste 1000 meetris said hollandlannad kaksikvõidu: esimeseks tuli Jutta Leerdam (1.14,45) ja teiseks Antoinette Rijpma-De Jong (+0,59). Kolmanda hollandlanna Isabel Grevelti (+1,49) ees teenis pronksi austerlanna Vanessa Herzog (+1,29).

Meeste 1500 meetri võistlus kujunes Hollandi ja Norra maavõistluseks, kus kohalike meelehärmiks osutus kiireimaks Peder Kongshaug (Norra; 1.44,25), kuid kahvatumad medalid kuulusid Kjeld Nuisile (+0,09) ja Patrick Roestile (+0,15). Esikuuikusse jõudsid vaid Hollandi ja Norra sportlased.

Kokkuvõttes teenisid EM-il medali üheksa riiki, nende seas ka Eesti, sest Marten Liiv tuli 500 meetri distantsil hõbedale. Eesti koondise saak oli seega sama suur kui suurel uisuriigil Saksamaal, kelle au päästis hõbedane naiste jälitussõidu võistkond.

Loe rohkem:  Liiv jäi viimasel MK-etapil esikümnest välja | Kiiruisutamine

Kokkuvõtteks võib öelda, et Holland näitas selgelt oma võimu kiiruisutamise EM-il, võites mitmeid medaleid ja tõestades oma tippvormi. Samal ajal suutis ka Eesti näidata head tulemust, lõpetades võrdsel pulgal Saksamaaga. See on suurepärane saavutus Eesti kiiruisutamise jaoks ning näitab meie sportlaste pühendumust ja talendikust. Loodame, et nad jätkavad oma silmapaistvat esitlust ja toovad veelgi rohkem edu ka tulevikus.