Hispaania alistas tulises favoriitide veerandfinaalis Saksamaa | Jalgpalli EM

2464159he873t24

“In the scorching Estonian summer, the anticipation builds as Spain takes on Germany in a thrilling quarterfinal showdown at the UEFA European Football Championship. The Spanish side, fueled by passion and skill, hopes to overcome their bitter rivals and write a new chapter in their storied football history. In front of a passionate audience at Estonia’s A. Le Coq Arena, these two European heavyweights will collide in a battle that promises excitement, drama, and a dash of La Roja magic. Will Germany’s defensive prowess suffocate the Spanish attack, or will Ferran’s tactics unlock the secrets of a German triumph?”

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel pääses esimese koondisena nelja parema sekka Hispaania, kes alistas võitluslikus veerandfinaalis võõrustajariigi Saksamaa lisaaja järel 2:1.

Võitluslikul avapoolajal tegid meeskonnad kahe peale 15 viga ning ei saa öelda, et inglasest peakohtunikul Anthony Tayloril oleks asjad kontrolli all olnud: esmalt pääses oma profikarjääri viimases mängus väljakul käinud Toni Kroos viiendal minutil Pedri vastu tehtud karmi veaga ebaõiglaselt sanktsioonideta, poolaja keskel andis ta Hispaania keskkaitsjale Robin Le Normandile üsna süütu vea eest kollase kaardi. Pedri pidi vigastuse tõttu väljakult lahkuma.

Sajaprotsendilisi võimalusi ei avanenud esimese 45 minuti jooksul kummalgi. Ühe Kai Havertzi ohtliku pealöögi püüdis Unai Simon, kes pidi veel paaril korral ka kõrgete pallide puhul sekkuma; Saksamaa karistusalas maadles Alvaro Morata edukalt Antonio Rüdigeriga, ent ka hispaanlaste löögid ei valmistanud Manuel Neuerile erilisi probleeme.

Kuus minutit pärast teise poolaja algust sai oodatud värava kätte Hispaania, kui hea meeskondliku rünnaku tulemusena lükkas Dani Olmo 14 meetrilt võrku Lamine Yamali paremalt äärelt tulnud söödu.

Saksamaa vastas kaotusseisu jäämisele tempo tõstmisega ning hakkas looma paremaid võimalusi. Ohtlikud olid nii Havertz kui vahetusest sekkunud Niclas Füllkrug, viimasel avanes 77. minutil ka väga hea olukord, kui Florian Wirtz jooksis paremal äärel Marc Cucurella üle ning andis madala söödu värava ette, kus Saksamaa ründaja lõi kukkumise pealt posti.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Hispaania läks teise poolaja alguses Gruusia vastu juhtima | Jalgpalli EM

Ründava suunitlusega vahetused ja maruline väravajaht tõi võõrustajatele loodetud tasu 89. minutil: Joshua Kimmich lükkas karistusalas peaga palli Florian Wirtzile ning Leverkuseni eest suurepärase hooaja teinud mees tõigi tabloole viigi.

Lisaaja esimest poolt kontrollis pigem Saksamaa, teist Hispaania ning väsimuse tõttu oli võimalusi mõlemal. Hispaanlased suutsid mängu ikkagi 119. minutil ära otsustada, kui Dani Olmo vasakult äärelt antud tsenderduse lükkas peaga väravasse Real Sociedadi mängija Mikel Merino.

Tulises, võitluslikus veerandfinaalis, kus emotsioonid kippusid mitmel puhul üle keema, jagas Taylor lõpuks välja 16 kollast kaarti ning Dani Carvajal sai lisaaja üleminutitel ka punase. Hispaanlastest peavad lisaks temale poolfinaali vahele jätma ka Alvaro Morata ning Robin Le Normand.

Poolfinaalis kohtub Hispaania Prantsusmaaga, kes ei löönud Portugalile väravat ei normaal- ega lisaajal, ent realiseeris kõik oma viis penaltit portugallaste nelja vastu.

“In a thrilling quarterfinal match at the European Football Championship, Spain outshone Germany, showcasing their superiority on the pitch. With a resounding 4-2 victory, the Spanish team proved their might, leaving the German squad in disarray. The Estadio de La Cartuja in Seville erupted in jubilation as the Spaniards celebrated their triumph. The winning margin was a testament to Spain’s unwavering team spirit and individual brilliance, solidifying their position as a strong contender for the coveted title. The match was a true spectacle, leaving fans and pundits alike in awe of the Spanish flair.”