Hiina kompartei võttis väidetava Briti spiooni vahi alla | Välismaa

2207437hfdf4t24

Tere tulemast Eestisse! Täna arutleme Hiina ja Briti suhete üle, kui Hiina kompartei on väidetavalt võtnud vahi alla Briti spiooni. See on tekitanud palju elevust välismaal. See samm võib tähendada pingete suurenemist kahe riigi vahel ning mõjutada rahvusvahelist poliitikat. Kuidas see mõjutab Eestit ja meie suhteid nende riikidega? Kas see toob kaasa muutusi meie igapäevaelus ja äris? Jätkake lugemist, et saada rohkem teavet selle olulise sündmuse kohta.

Kommunistlik partei üritab riigis piirata välisluurajate tegevust ning Hiina julgeolekuagentuur teatas esmaspäeval, et Peking võttis vahi alla Briti spiooni.

Hiina riiklik julgeolekuministeerium (MSS) väitis, et Suurbritannia luureteenistus MI6 värbas 2015. aastal Huangi nimelise välismaalase. MI6 koolitas siis Huangi välja ning saatis ta Hiinasse. Huang pidi siis koguma Hiinast luureandmeid ja saatma need Londonisse. MSS ei täpsustanud, millise riigi kodanik Huang on, vahendas The Wall Street Journal. 

Väidetava Briti spiooni vahistamine lööb laineid Hiina sotsiaalmeedias. Hiljuti avas WeChatis oma ametliku konto ka MSS. Agentuur väidab nüüd sotsialameedias, et välisjõud kasutavad ära hiinlasi, et koguda riigis tundlikke andmeid. 

Kuna Hiina ja lääne vahel süvenevad pinged, siis suurendab kompartei luurajate-vastast kampaaniat kodumaal. Hiina on sel aastal võtnud rangema tähelepanu alla riigis tegutsevad USA konsultatsioonifirmad

Hiljuti kehtestas kompartei uue vastuluureseaduse. Seadus keelab igasuguse riikliku julgeolekuga seotud teabe edastamise välismaale.

Hiina kõrval tõhustavad ka lääneriigid oma vastuluure tegevust. USA muretseb üha rohkem Hiina luuretegevuse pärast, Washington on viimaste aastate jooksul vahistanud mitu inimest, kes üritasid Pekingile saata salastatud informatsiooni.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Hiina kompartei otsus vahi alla võtta üks väidetav Briti spioon on tekitanud rahvusvahelist tähelepanu ning tõstatanud küsimusi kahe riigi suhete kohta. See samm võib mõjutada kahe riigi vahelisi suhteid ning tekitada pingeid. Samuti näitab see Hiina valitsuse rangeid meetmeid võimalike välismaiste luureagentide vastu. Kuigi täpseid üksikasju on raske teada saada, on see samm kindlasti mõjutanud rahvusvahelist kogukonda ja kahtlemata jätkavad sündmused jälgimist.

Loe rohkem:  Poola politoloog: kõike eelmise valitsuse loodut austades demokraatiat ei taasta | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga