Hiilgav lühikava tõi Selevkole EM-il väikese pronksmedali | Iluuisutamine

2209737h8aa7t24

Tere tulemast, uisusõbrad! Selevko on teinud Eesti iluuisutamise ajalugu, võites EM-il väikese pronksmedali hiilgava lühikava esitusega. See saavutus on tõeline pärli Eesti spordi ajaloos ning lisab väärtust meie riigi mainele rahvusvahelisel spordiareenil. Selevko talent ja pühendumus on inspireeriv eeskuju noortele uisutajatele kogu maailmas. Olgu see saavutus eeskujuks meile kõigile, et igasuguse pühendumusega on võimalik saavutada suuri asju. Aitäh, Selevko, et oled meid kõiki uhkusega täitnud!

Leedus Kaunases alanud iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel saavutas Aleksandr Selevko meeste üksiksõidu lühikavas võimsa Eesti rekordiga kolmanda koha.

Selevko sooritas kolmapäeval kõik oma elemendid veatult ning sai tasuks 90,05 punkti, mis andis talle lühikava arvestuses kolmanda koha. Tema varasem isiklik rekord oli kuu aega tagasi Zagrebis kogutud 83,58 punkti.

Hiilgavalt esinenud Selevkod edestasid Kaunases vaid tiitlikaitsja Adam Siao Him Fa (94,13) ja šveitslane Lukas Britschgi (91,17), neljandaks jäänud Gabriele Frangipani sai 83,51 punkti.

Teine Eesti iluuisutaja Mihhail Selevko sai lühikava eest vaid 60,09 punkti ning pidi leppima 29. kohaga. Vabakava ei pääsenud esitama ka MM-i ja EM-i neljas mees Kevin Aymoz, kes ebaõnnestus täielikult ning oli eelviimane.

Vabakava sõidetakse Kaunases reedel.

Vaata Mihhail Selevko esitust:

Enne võistlust:

Esimesena tulevad kolmapäeval jääle meesüksiksõitjad ja lühikavaga selguvad 24 paremat, kes pääsevad edasi otsustavale vabakavale. Suursoosikuks on tiitlit kaitsev Adam Siao Him Fa, kes tuli detsembris taas Prantsusmaa meistriks ja on käimasoleva hooaja jooksul võitnud kuus rahvusvahelist turniiri.

Samuti on taas medalilootustega võistlustules mulluse EM-i hõbe- ja pronksmedalistid itaallane Matteo Rizzo ja šveitslane Lukas Britschgi.

Eestit esindavad vennad Mihhail Selevko ja Aleksandr Selevko. Noorem vend Mihhail saavutas mullu Espoos peetud EM-il 8. koha. Aleksandr Selevko võistles EM-il viimati 2020. aastal, kui ta teenis 16. koha.

Loe rohkem:  Selevko sai MM-il lühikavas 12. koha, Euroopa meister põrus | Iluuisutamine

Meeste üksiksõidu lühikava algab ERR-i spordiportaali ja ETV+ ekraanil kell 18.45. ETV+ kanalil saab võistlust jälgida ka eestikeelse kommentaariga. ETV2 alustab ülekannet kell 19.10.

Reporter on Aet Süvari, kommentaatorid Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

Kokkuvõttes võib öelda, et Selevko oli suurepärane esindaja Eestile iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel, tuues koju väikese pronksmedali oma hiilgava lühikava eest. Tema kava oli täis graatsilisust ja tehnilist täiuslikkust, mis pakkus publikule ja kohtunikele unustamatu elamuse. See tulemus on suurepärane saavutus nii Selevkole kui ka Eesti iluuisutamisele tervikuna ning näitab, et meil on tõeliselt andekaid sportlasi, kes suudavad rahvusvahelisel tasemel konkureerida. Oleme uhked Selevko üle ja ootame põnevusega tema tulevasi saavutusi!