HC Everest läks naiste hokifinaali juhtima | Jäähoki

2300784h1a22t24

Eesti hokifännid said suurepärase uudise, kui HC Everest jõudis naiste hokifinaalis juhtpositsioonile. Meeskond näitas oma võimekust ja pühendumust ning sundis vastastele alla vanduma. Selge sihikindlus ja meeskonnatöö viisid nad võidule ning publik oli vaimustuses nende esitusest. HC Everest on tõestanud end tõeliseks jõuks hokimaailmas ning nende ambitsioonikas mängustiil ja tuline võitlusvaim on teinud neist tõeliseks meistriteks. Ootame põnevusega, kuidas järgmised mängud kulgevad ja kas suudavad nad säilitada oma juhtpositsiooni.

Eesti naiste jäähokimeistrivõistluste finaalseeria esimeses kohtumises võitis Kohtla-Järve HC Everest kodujääl 2:0 Tallinna HK Roosa Pantri naiskonda. Tiitli saamiseks on vaja saada kaks võitu.

Tiitlikaitsja HC Everest lõi mõlemad väravad teisel kolmandikul. Kolmandiku alguses realiseeris Aleksandra-Olga Seppar kahenaiselise ülekaalu. Kolmandiku lõpus oli täpne Estrid Aasma. Söödupunktid said kirja Arina Benetis, Karina Demina ja Anna Fedjajeva.

Nullimängu kirja saanud Uljana Jeggi tegi HC Everesti väravas 15 tõrjet.

Külalised olid hädas karistusminutite kogumisega, eriti “paistis silma” Kirke Kalde, kes käis karistuspingil neljal korral.

Seeria teine mäng peetakse juba pühapäeva õhtul Haabersti jäähallis. Kui roosadel pantritel õnnestub kodus seeria viigistada, siis peetakse otsustav kohtumine 16. märtsil põhiturniiril kõrgema koha saanud HC Everesti koduväljakul.

Põhiturniiril lõppesid HC Everesti ja HC Roosa Pantri mängud Kohtla-Järvel 2:1 ja Tallinnas 1:1. Seitsme naiskonna seas sai HC Everest põhiturniiril 8 võidu, 3 viigi ja 1 kaotusega teise koha. HK Roosa Panter oli 6 võidu, 2 viigi ja 4 kaotusega neljas.

Poolfinaalis oli HC Everest parem põhiturniiri kolmandast naiskonnast Tartu HK Säde mängudega 2:0 (3:2 ja 1:0) ning HK Roosa Panter alistas põhiturniiri võitnud Tallinna HC Grizzlys Must naiskonna 2:0 (2:1 ja 2:1).

Pronksiomaniku selgitavad laupäeva õhtul kell 20.30 Tondiraba jäähallis algavas kohtumises HC Grizzlys Must ja HK Säde.

Loe rohkem:  Soomlase kübaratrikk pikendas Colorado võiduseeriat | Jäähoki

Kokkuvõttes võib öelda, et HC Everest on näidanud end naiste hokifinaalis väga tugevana, võttes kindla juhtpositsiooni. Nende võidukas esitus näitab nende pühendumist ja võimekust võistlustel edukalt esineda. Loodame, et võistkond jätkab sama tempokat ja tõhusat mängu ning suudab finaali võidukalt lõpetada. Eesti hokifännid on kindlasti elevil ja toetavad meeskonda lõpuni välja.