Haanjas võitnud Kudre-Schnyder tuli MK-sarja kokkuvõttes esikolmikusse | Orienteerumine

2279640hc12ct24

Estonias on orienteerumine üks populaarsemaid ja põnevamaid spordialasid ning üks silmapaistvamaid sportlasi selle ala hulgas on Kudre-Schnyder, kes võitis Haanjas MK-sarja etapil esikoha. Tema saavutus tõi talle ka kokkuvõttes esikolmikusse koha. Kudre-Schnyderi vapustav osavus ja pühendumus on inspireeriv eeskuju kõigile orienteerumishuvilistele ning tema saavutus näitab, et Eesti sportlased on maailmatasemel võistlemises konkurentsivõimelised. Haanja võistluselt võrsunud võidurõõm kajastub üle kogu riigi ja tõestab, et Eesti orienteerujad on võimelised võtma vastu maailma parimaid väljakutseid.

Suusaorienteerimise rahvusvahelise hooaja finaaletapil Haanjas võitis naiste 12,4 kilomeetri pikkuse lühiraja Daisy Kudre-Schnyder.

Eestlanna võiduaeg oli 49.05, teiseks tulnud rootslanna Magdalena Olsson jäi maha 42 sekundiga. Kolmanda koha võitis norralanna Anna Ulvensoen (+2:22).

Sellega on joon all ka tänavusel suusaorienteerimise maailmakarika sarjal, kus naiste üldvõidu sai Magdalena Olsson Rootsist, teiseks tuli Anna Ulvensoen Norrast ja kolmandaks tõusis pühapäevase võiduga Daisy Kudre-Schnyder.

“Sõit oli väga hea. Rada oli mulle sobiv ja tehniline. Kogu selle 50 minuti jooksul polnud ühtegi hetke, et puhata või fookust kaotada. Raja esimene pool läks mul väga hästi, tundsin end enesekindlalt,” lausus Kudre-Schnyder.

“Teisel ringil tuli veidi närvi sisse, aga seda tingis ehk varustusmure. Nimelt kaardialusel oli kruvi lahti ja hakkas alla vajuma, seega oli väga ebamugav kaardi lugeda. Võitlesin iseendaga, et mitte lasta sellel keskendumist häirida.”

“Raja lõpus paar kehvemat rajavalikut oli, aga kokkuvõttes olen siiski väga rahul,” jätkas ta. “On suurepärane niimoodi hooaega lõpetada ja teen kindlasti sügava kummarduse korraldajate ees, kes on teinud taas kord ära väga suure töö. Oli väga meeleolukas siin sõita.”

Meestest võitis 14,5-kilomeetrise lühiraja soomlane Eevert Toivonen (53.26), kes kaotas viimases kontrollpunktis esikohale veel kolme sekundiga, kuid ülivõimsa lõpuspurdiga lõi ta finišijoonel ühe sekundiga Jorgen Baklidi Norrast. Kolmandaks tuli Aapo Viippola (+1.03).

Loe rohkem:  Kudre-Schnyder tuli kodusel MK-etapil pjedestaalile | Orienteerumine

Eestlastest tegi parima tulemuse ka täna Olle Ilmar Jaama, kellele tasuks 12. koht (+5.44), mis andis U-23 maailmameistrivõistluste arvestuses teise koha.

“Täna võin oma sõiduga pigem rahule jääda. Raja esimesel poolel olin pisut ebakindlam ja teevalikute tegemine lõi kuidagi rütmi sassi. Raja teises pooles sain vaimselt asja korda ja püüdsin sõita oma sõitu,” lausus Jaama.

“Viimased 20 minutit oli Corsin Boos Šveitsist mul taga sõitmas, mis motiveeris mind. Leidsin seeläbi endast täiesti uue kiiruse. Sellist tunnetust ei olnud isegi sprindivõistlustel.”

“Võin MK-etapi 12. kohaga kindlasti rahule jääda, maailma tipp on veel muidugi kaugel ja sinna jõudmiseks on vaja palju tööd teha,” leidis ta. “Tegelikult on see väga hea, et suusaorienteerumise rahvusvaheline tase on nii kõva ja tipp tihe. Kokkuvõttes on mul Haanjast head emotsioonid.”

Ülejäänud eestlastest olid paremad naiste seas kümnendaks tulnud Doris Kudre ja meeste seas 17. koha saanud Mattis Jaama. Timo Kudre oli üldarvestuses 20., aga kuni 23-aastaste MM-võistlustel viies.

Kudre-Schnyder’i võit Haanja MK-etapil tõi talle MK-sarja kokkuvõttes koha esikolmikusse ning näitas tema suurepärast orienteerumisoskust. Tema saavutus on suur tunnustus nii tema enda kui ka Eesti orienteerumisspordi jaoks. See tulemus näitab, et Eesti sportlased on võimelised võistlema maailmatasemel ja jõudma kõrgetele kohtadele rahvusvahelistel võistlustel. Kudre-Schnyder’i edu on suurepärane näide sellest, kuidas pühendumine ja talent võivad viia suurepäraste tulemusteni. Loodame, et ta jätkab sama edukalt ka tulevikus ning toob Eestile veel palju rõõmu ja võite orienteerumismaailmas.