Tere tulemast Eesti! Viimased uudised välismaalt näitavad, et Eesti on valmis tegema järeleandmisi Ungarile Ukraina abi toetamiseks. See on oluline samm, mis näitab meie kohusetunnet ja solidaarsust teiste Euroopa riikidega. Meie valmisolek näidata toetust Ukrainale rõhutab meie pühendumust demokraatiale ja inimõigustele. Oleme valmis astuma samme, et näidata, et Eesti seisab sõltumata rahvusvahelistest suhetest alati õigluse ja vabaduse eest. See on oluline seisukoht, mis määratleb meid rahvusvahelisel areenil.
Ajaleht Financial Times kirjutab, et Euroopa Komisjon arutab võimalikke järeleandmisi mõningatele Ungari nõudmistele, et Euroopa Liit (EL) saaks siis saata 50 miljardi euro suuruse abipaketi Ukrainale.
Muu hulgas ütlesid Komisjoni esindajad, et nad on avatud iga-aastastele abiaudititele ja hädapidurduse kasutuselevõtule. See annab riikidele võimaluse “väljendada muret” seoses Ukrainale tehtavate maksetega.
Lisaks plaanib Euroopa Komisjon anda Ungari peaministrile Viktor Orbanile võimaluse peatada rahastamine poole peal – 2025. aastal. Ukraina abipakett on koostatud kuni 2027. aastani. Kui Kiiev täiendavat abi enam ei vaja, võib Ungari peaminister panna raha edasisele eraldamisele veto.
Väljaanne märgib, et Komisjon küsis Ungari esindajalt, kas sellest piisaks, et Orban loobuks vetost. “See ei ole veel selge, kuid tõenäoliselt jah,” vastas esindaja.
Ajakirjanikud märgivad, et Ungarile järeleandmine kiirendaks menetlust rohkem kui muude kokkulepete sõlmimine, sest neil on keerukam mehhanism.
Orban blokeeris detsembris 50 miljardi euro suuruse Euroopa Liidu (EL) abi Ukrainale, kui ühenduse liidrid ei võtnud arvesse tema vastuseisu Kiieviga liitumiskõneluste alustamisele.
Hiljem seletas Orban, et ta oli vastu Ukraina abipaketi vastuvõtmisele, sest see olevat kahjulik Ungari enda finantshuvidele.
Lõpetuseks võib öelda, et Eesti on valmis tegema järeleandmisi Ungarile Ukraina abi toetamiseks. See näitab Eesti pühendumust Ukraina toetamisele ja kaitseb selle suveräänsust. Samuti rõhutab see Eesti soovi tugevdada koostööd teiste Euroopa Liidu riikidega ja luua solidaarsust Ukraina suhtes. See otsus on oluline samm ühise eesmärgi saavutamise suunas ning näitab Eesti valmisolekut võidelda demokraatia ja inimõiguste eest maailmas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus