Föderaalreservi ametnik: oleme väga lähedal kaheprotsendilisele inflatsioonile | Välismaa

2217582hcd90t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase raporti kohaselt on föderaalreservi ametnikud teatanud, et oleme väga lähedal kaheprotsendilisele inflatsioonile. See on suurepärane uudis meie majandusele, mis näitab tugevat kasvu ja stabiilsust. Eesti on oma majanduse arendamisel teinud suuri edusamme ja see uudis on julgustav kõigile, kes investeerivad ja tegutsevad siin. See näitab meie pühendumist majandusarengule ja tõestab, et Eesti on atraktiivne sihtkoht nii kohalikele kui ka välismaistele investoritele.

Föderaalreservi seitsmeliikmelise nõukogu liige Christopher Waller ütles teisipäeval, et USA on lähedal kaheprotsendilise inflatsiooni juurde naasmisele.

“Lähtudes majandusaktiivsusest ja tööturu jahenemisest, olen kindel, et oleme väga lähedal jätkusuutliku kaheprotsendilise inflatsioonitaseme saavutamisele,” ütles Waller mõttekoja Brookings Institution ürituse raames.

Analüütikud on jälginud Walleri sõnavõtte eriti tähelepanelikult pärast seda, kui ta ütles lõppenud aasta novembris, et föderaalreserv on saanud inflatsiooni kõige hullem osa kontrolli alla, mis võimaldab intressimäärasid lähiajal langetama hakata.

Investorid ennustavad, et föderaalreserv langetab intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra juba märtsis, kuigi keskpanga ametnikud pole nõus täpsest ajakavast veel rääkima.

Föderaalreservi kõrge ametniku kommentaarid erinevad olulisel määral Euroopa Keskpanga (ECB) juhatuse liikme Robert Holzmanni esmaspäevasest sõnavõtust, kelle sõnul on intressimäärade langetamisest veel liiga vara rääkida. Ka investorid ja majandusteadlased ennustavad, et USA-s algab intressimäärade langetamine varem kui euroalal.

Nii USA Föderaalreserv kui ECB sihivad inflatsiooni langust kahe protsendi tasemele aastases väljenduses.

Kokkuvõtteks võib öelda, et föderaalreservi ametniku hinnangul on Ameerika Ühendriikide majandus väga lähedal kaheprotsendilisele inflatsioonile. See võib mõjutada ka teiste riikide majandust, sealhulgas Eestit. Inflatsiooni kontrollimine on oluline, et säilitada stabiilne majandus ja tagada tarbijate usaldus. Seega on oluline jälgida föderaalreservi otsuseid ja nende mõju maailmamajandusele, sealhulgas Eestile.

Loe rohkem:  Hiina peaministri sõnul kasvas majandus eelmisel aastal 5,2 protsenti | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga