Flora lasi Läti meistril endale teisel poolajal lüüa kuus väravat | Jalgpall

2242578h041dt24

Tere tulemast Eestisse, kus jalgpalli maailmas on jälle kõneainet tekitatud! Hiljuti toimunud mängus lasi meie kodumaa jalgpallikoondis Läti meistril endale teise poolaja jooksul lüüa lausa kuus väravat. See uskumatu tulemus tekitas suurt elevust ja rõõmu meie rahva seas ning on teinud meie meeskonna veelgi tuntumaks üle maailma. Eesti jalgpall on tõusuteel ning me ei saa oodata, millal saame jälle osa võtta järgmistest põnevatest mängudest ja näha oma koondise suurepärast esitust.

Tallinna FC Flora pidi Liivimaa taliliiga raames laupäeval tunnistama Läti meistri FC RFS-i 6:1 paremust. Sealjuures mängis Flora 75 minutit arvulises enamuses.

Eelmisel hooajal 89 punkti kogunud ja linnarivaali Riga FC ees ühepunktilise eduga Läti meistriks kroonitud RFS jäi juba 14. minutil vähemusse, kui punase kaardiga saadeti väljakult ära Janis Ikalnieks.

See aga Läti meistrit ei morjendanud ja teisel poolajal löödi Florale lausa kuus väravat: kahel korral sahistas Kaur Kivila kaitstud võrku Kenroy Campbell, phe tabamuse said kirja Žiga Lipušcek, Cedric Kouadio, Mikaze Nagasawa ja Jevgenijs Minins. Flora auvärava eest hoolitses 87. minutil 17-aastane Roland Lukas.

B-tasandi avamängus tuli FC Kuressaarel koduväljakul vastu võtta 0:3 kaotus FK Tukums meeskonnalt. Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis haarasid külalised edu juba neljandal minutil, kui täpne oli Maksims Sidorovs. Neli minutit enne mängu normaalaja lõppu kasvatas edu Markuss Prohorenkovs, 3:0 võidutabamuse eest kandis hoolt llja Atligins.

JK Narva Trans alistas EJL-i jalgpallihallis Grobinas SC/LFS meeskonna tulemusega 4:1. Kuigi külalised läksid kohtumist 6. minutil Devids Dobrecovsi tabamusest juhtima, kuulus avapoolaeg Transile. 19. minutil viigistas Mark Maksimkin, kaks minutit hiljem viis Narva ette Aleksandr Jegorov. 38. minutil suurendas Eesti klubi edu Sergo Kukhianidze, kes oli autoriks ka Transi 4:1 võiduväravale.

Loe rohkem:  Vaštšuki koduklubi kaotas suurelt tabeli viimasele | Jalgpall

Pärnu JK Vaprus ja FK Metta leppisid Pärnu Jalgpallihallis võrdse kohtumise järel 0:0 viigiga.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti jalgpallikoondis jäi Läti vastu alla suurema tulemusega. Flora lasi endale teisel poolajal lüüa lausa kuus väravat, mis kindlasti ei ole meeskonna jaoks rahuldav tulemus. Tuleb leida lahendused ja parandada nõrgad kohad, et tulevikus selliseid kaotusi vältida. Oluline on säilitada meeskonna positiivne meeleolu ja keskenduda edaspidistele mängudele, et näidata end paremas valguses. Loodame, et Eesti jalgpallikoondis suudab tulevikus paremaid tulemusi saavutada.