Europarlament kinnitab kanda Panamas | Välismaa

2217903heb1ft24

Tere tulemast Eestisse! Euroopa Parlamendi hiljutine otsus heaks kiita Panamasse reisimine on tekitanud palju arutelu ja poleemikat. See samm tähendab suuri muutusi Euroopa Liidu ja Panama vahelistes suhetes ning seda on oodatud nii Eestis kui ka teistes Euroopa Liidu riikides. Kuidas see otsus mõjutab Eesti kodanikke ja nende reisimisharjumusi? Kas see avab uusi ärivõimalusi või tekitab ootamatuid probleeme? Selles artiklis uurime lähemalt Euroopa Parlamendi otsuse tagamaid ja selle võimalikke mõjusid Eesti jaoks.

Euroopa Parlamendil on juba kontorid Aafrikas, Aasias ja veebiväljaanne Politico kirjutab, et europarlament avab Kesk-Ameerika riigis Panamas veel ühe kontori.

Euroopa Parlamendi juhatus kiitis Panama kontori avamise plaani heaks esmaspäeval. Parlamendi juhatus on organ, mis vastutab parlamendi eelarve, organisatsiooniliste ja personaliküsimuste eest. Juhatuse liikmete hulka kuuluvad parlamendi president ja 14 asepresidenti. 

Mõned ametnikud jõudsid juba juhatuse otsust kritiseerida. Üks anonüümsust palunud ametnik kommenteeris Politicole kontori avamist lühidalt. “Milleks.” 

 “Nüüd algab võidujooks, et näha, kellel õnnestub oma kandidaat sellele kohale panna,” rääkis veel üks ametnik. 

Panamas paikneb Ladina Ameerika Parlament (Parlatino). Seetõttu leidis europarlament, et Panama on kontori jaoks kõige sobivam asukoht.

Euroopa Parlament on juba avanud mitu kontorit, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu. Need kontorid asuvad Jakartas, Addis Ababas (Etioopia pealinn) ja New Yorgis. Novembris otsustas europarlament avada Ukraina parlamendis esinduse ning üks töötaja saadetakse Kiievisse. 

Hispaaniast pärit saadik Iratxe Garcia tervitas Panama kontori avamise otsust. Tema sõnul tuleks seda kasutada Ladina-Ameerika ja Euroopa Liidu parlamentaarsete sidemete edendamiseks. 

“Ma olen alati öelnud, et Euroopa jaoks on väga oluline vaadata Ladina-Ameerikat kui piirkonda, kus meil on suured võimalused koostöö suurendamiseks,” rääkis Garcia. 

Loe rohkem:  Gaasi hind Euroopas langes energiakriisi eelsele tasemele | Välismaa

Lätist pärit Euroopa Parlamendi asepresident Roberts Zile ütles, et juhatus kiitis otsuse üksmeelselt heaks. Tema sõnul on samalaadsetesse kontoritesse saadetud parlamendist vaid üks inimene. Zile sõnul on Lõuna-Ameerika EL-i jaoks oluline piirkond. 

“Euroopa Liit vajab haruldasi muldmetalle, eriti rohelise kokkuleppe jaoks,” rääkis Zile. 

Kokkuvõttes on Euroopa Parlamendi otsus kanda Panamas positiivne samm võitluses maksupettuste vastu. Uute regulatsioonide jõustumisega saavad liikmesriigid paremini jälgida finantsandmeid ning vähendada võimalusi maksude vältimiseks. Samuti aitab see Panamat võtta vastutusele oma ebaseaduslike tegevuste eest ning viib meid lähemale õiglasele ja läbipaistvale maksusüsteemile kogu Euroopas. See otsus näitab, et Euroopa Parlament seisab vastu maksupettustele ja soovib tagada, et kõik riigid järgivad rahvusvahelisi maksureegleid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga