Tere tulemast! ERR Ukrainas on põneva looga sõjaväelaste igapäevaelust, kes võitlevad mitte ainult vaenlase vastu, vaid ka abi saamiseks vabatahtlike tähelepanu eest. See lugu viib sind otse lahinguväljale, kus Eesti sõdurid riskivad oma eluga, et kaitsta meie vabadust. Samal ajal pühenduvad nad ka humanitaarabile ja vajavad selle jaoks rohkem tähelepanu ja toetust. Lugu toob esile nende vaprad tegude tagamaad ja vajaduse nende tegevusele tähelepanu pöörata. Tutvume selle loo detailidega ja mõistame, kuidas me saame anda oma panuse nende julgete meeste ja naiste toetamisse.
Väga paljud Ukraina sõjaväelased sõltuvad vabatahtlike abist ning selle saamiseks on vaja kõigepealt oma brigaadile tähelepanu tõmmata. “Aktuaalne kaamera” uuris kohapeal, kuidas see käib.
Kui rindejoone äärsetel aladel on telekanalite võttegruppide kohtamine tavapärane. Seekord jäi “Aktuaalse kaamera” kaamera ette keset põldu tõeline autosõu, mida sõjaväelased ise väga professionaalselt filmisid.
“See video, mida me siin praegu filmime, on mõeldud abi korjamiseks meie brigaadile. Varsti on kevad käes ja brigaadil on vaja rohkem tehnikat, et saaksime oma riiki kaitsta. Meil on vaja ATV-sid, bagisid ja droone. Me astusime brigaadi ridadesse vabatahtlikult, varem omasime kinostuudiot. Leidsime, et meie kogemused võiksid tulla siin kasuks. Inimesed tahavad teada ja näha, keda nad abistavad. Ma arvan, et meie brigaadi tegemised on kajastamist väärt,” selgitas Ukraina sõjaväelane “Heatahtlik”.
Praegu hoiab 93. brigaad Holodnõi Jar Vene vägesid tagasi Bahmuti all. Sarnaselt Avdijivkale ja Kupjanskile on see üks kuumematest kohtadest idarindel. On näha, et videovõtted on sõdurite jaoks pigem puhkus kui töö.
“Sellised transpordivahendid nagu ATV-d, bagid ja autod on rindel kuluv materjal. See pole siin lihtsalt jalutuskäik pargis. Siin lendavad kamikadze-droonid, kukuvad miinid. Ühest miinist piisab, et viia auto rivist välja,” ütles Ukraina sõjaväelane “Pesukaru”.
“Näiteks see ATV siin tuli just täna remondist. Sellistes tingimustes vajab ta nädala, maksimum kahe pärast jälle remonti,” ütles Ukraina sõjaväelane “Farmatseut”.
Võtteplatsilt lähevad sõdurid otse tööle – hävitama Vene tanke ja muud tehnikat. Vaenlaseni on sealt ainult mõni kilomeeter.
Peaaegu kõik Ukraina brigaadid sõltuvad vabatahtlike abist.
“Tänu Eesti vabatahtlike organisatsioonile Ukraina Nimel saime näiteks selle auto, Nissan Pathfinder. Saime selle poole aasta eest. See sai kamikadze-drooniga pihta, aga me remontisime selle ära ja on jälle teenistuses,” rääkis Ukraina sõjaväelane “Rebane”.
Milline olukord valitseb praegu Bahmuti all?
“Olukord on juba viimased neli kuud muutumata püsinud. Vaenlane ründab pidevalt meie positsioone jalaväega ja vahepeal ka tehnika toetusel. Siiani pole nad suutnud rindejoonest läbi murda,” ütles “Rebane”.
Kokkuvõttes näitab ERR Ukraina artikkel, et sõjaväelaste võitlus abi saamiseks ja vabatahtlike tähelepanu eest on jätkuvalt keeruline. Sellest hoolimata on nende jõupingutused olulised ja vajalikud. Eesti kogukonnal on võimalus toetada neid jõupingutusi, olles teadlikud nende vajadustest ja näidates üles solidaarsust. Oluline on ka mõista konflikti mõju ja püüda leida võimalusi aidata neid, kes on sellesse kaasatud. See artikkel tuletab meile meelde, kui oluline on olla teadlik ja toetav maailma sündmustes, mis mõjutavad inimeste elu kogu maailmas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus